Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Niky - специалист
Днес едни майстори ме "зарадваха", че тавана ми бил с пресечен гипс и не можело да го боядисам с латекс, трябвало да правя таван с гипскартон.

Така и не разбрах какво точно е това пресечен гипс, има различни мнения в Интернет по въпроса.

Наистина ли няма шанс да боядисам, дори и с хубав грунд или просто ме будалкат за да им възложа и тавана да направят?
toni_g79 - специалист
Niky написа:
Днес едни майстори ме "зарадваха", че тавана ми бил с пресечен гипс и не можело да го боядисам с латекс, трябвало да правя таван с гипскартон.

Така и не разбрах какво точно е това пресечен гипс, има различни мнения в Интернет по въпроса.

Наистина ли няма шанс да боядисам, дори и с хубав грунд или просто ме будалкат за да им възложа и тавана да направят?
Вземи една кофа с вода ,изтъркай хубаво изчакай да видиш дали ще падне нещи"отлюпи,ако няма нищо вземи латекс и боядисвай,спокойно.Първата ръка разреди латекса с вода,другите ги карай спокоийно!!!! Това са пълни глупости "окачен таван"поздрави майсторите от мен,толкова глад че вече се чудят как да изкарат някой лев!!!
П.П.Понеже не знам как изгледат таваните,ако искаш да си по-сигурен вземи един грунд преди основната боя и няма да имаш проблеми!!
tosho74 - помощник
Пресечен гипс си е обикновен строителен гипс :) , понеже отвореното време му е 5-6 минути старите майстори го пресичали за да е възможно да се работи повече време. :) Всички шпакловки от времето на соца са правени така.Направо си те будалкат ,а с какво е боядисван до сега тавана?
Niky - специалист
Благодаря ви много.
И аз си помислих, че ме пързалят ама...да питам специалистите все пак. :gott:

Тавана не е боядисван, нов апартамент е.

Те хората плочки върху плочки лепят, тия ми викат...не може...
Шегаджии.
toni_g79 - специалист
Niky написа:
Благодаря ви много.
И аз си помислих, че ме пързалят ама...да питам специалистите все пак. :gott:

Тавана не е боядисван, нов апартамент е.

Те хората плочки върху плочки лепят, тия ми викат...не може...
Шегаджии.
нов апартамент и пресечен гипс,има нещо гнило в тези майстори,още повече и директна препоръка за окачен таван-само мога да кажа-бягай далече от тези професори :headbash:
Niky - специалист
Ох...то с майсторите малко като с жените...има много свестни, ама трябва да ги срещнеш :-D
Гледам тук, а и по други форуми хора които наистина си разбират от работата, но има и такива дето само гледат да ти вземат парите.
tosho74 - помощник
Така ,при нов апартамент пресечен гипс не ми се вярва , при съвременните гипсови шпакловки :? Щом е нова щпакловка не ти трябва дори и грунд слагай латекса и си свиркай
ebahti - майстор
tosho74 написа:
Така ,при нов апартамент пресечен гипс не ми се вярва , при съвременните гипсови шпакловки :? Щом е нова щпакловка не ти трябва дори и грунд слагай латекса и си свиркай
да бе,като знам на каква шпакловка продават новите апартаменти-поне 1 колор кит и шкурка ще требват....ако не задиряш много-бойдисвай

Тема "Боядисване върху пресечен гипс?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: