Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
mici - специалист
Благодаря, rockwall, :) точно навреме!! Вчера ми изциклиха верандата и днес успях да я потъмня по твоята технология с воден байц (бългорски) секретът се оказа в парцала!! Лакирах водоразтворим лак, първа ръка, като изсъхне ще повторя.

Прикачен файл

Готово.jpg
Готово.jpg (96.71 KиБ) Видяна 6044 пъти

Прикачен файл

Секретът.jpg
Получи се !!
Секретът.jpg (108.43 KиБ) Видяна 6044 пъти
mici - специалист
rockwall написа:
........ все пак настилките са за да ни служат, а не ние да служим на тях....
:klatsch: :klatsch: :klatsch:
rockwall - майстор
без парцал ПРОСТО няма как да стане - излишъкът остава по парцала и не стават петна - ако е за сериозно потъмняване това е единствен вариант

(много добри снимки си направил де - като от ръководство за потъмняване :lol: - супер !!! )

ЛАКИРАЙ СЪЩО С ВАЛЯК, а не с четка

този на снимката е малко по-голям от тези, които ползват професионалистите.

Повърхността им е същата (доколкото виждам), но иначе са с дебелина на дебел маркер и горедолу и толкова на дължина

и пак да пратиш снимки
В момента правя поставки за тонколоните,като подарък и ги байцвах.Цвета се получи,но имам проблем с лака-искам да е само запечатващ,без никакъв блясък.Купих един, уж в Практикер обещаха да е мат,но не е така.Бихте ли ми предложили подходяща марка,моля!?
dimitarpachev - помощник
http://www.da-parket.com/index.php/2008-07-21-10-05-25 Ето ви линк. С маслата става най-равномерно и се нанася лесно. Аз ги нанасям с шпакла, възможно най тънко и после с дисковата машина минавам с бял пад. Може да се нанесе и с четка и после избърсване с парцал на ненужното количество. Отгоре задължително два слоя масло с твърда вакса. Паркета или дюшемето трябва да са шлайфани задължително.

Тема "потъмняване на дърво без байц" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: