Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
vili - напреднал
Здравейте,моля Ви,кажете ми как да си направя замаска на пода-ще слагам балатум и искам да се направи замаска колкото да се покрие прахоляка от предишните собственици /че при всяко метене изхварлям по лопата прахоляк/.Нямам нивелир и такива инстументи.Един познат ми каза да направя много течен разтвора,да го излея и той "сам щял да се нивелира". :? Така ли е?..момиче съм и за пръв път ще правя такова нещо...приемам съвети :cry:
Niky - специалист
Като гледам как си задала въпроса...тая работа не е за теб.

Но..ако си купиш саморазливна замазка, може и да постигнеш нещо, но тя е много скъпа, а ти щом ще слагаш балатум едва ли ще дадеш 30 лева за една торба.

Иначе замазка се прави по традиционния начин - цимент + пясък + фибри +вода. Но без мастар - нивелир няма да минеш.

Емо от форума е описал как точно става. Потърси.
vili - напреднал
моят познат ми купил два чувала с мисля "Маестро 101",на Девня цимент...с него ако направя много течен разтвор,няма ли да се получи :cry: ..аз искам просто много тънка замазка,да се уталожи прахоляка,то не е прахоляк ами песъчинки от пода
Niky - специалист
Според мен само с цимент няма да стане. Ще се напука и отлепи.
Не знам дали с теракол няма да стане, все пак е лепило, но...не съм сигурен.

Тук има "експерти" модератори, те да кажат :-D
e-van - помощник
Аз не съм специалист, но бих опитал с цимент, вода и малко С200. В една кофа сипваш вода не повече от половината, около 200 гр. С200 и добавяш цимент и разбъркваш, като гледаш да е по-рядко от боза. Разнасяш го с метла и внимаваш да не опръскаш стените, най-добре ги покрий с нещо напр. депрон в долния край. Успех!
solo5 - майстор
Този прахоляк който метеш всеки път ми се струва че ти е от замазката, която може би няма здраво покритие
Ако пода ти е гладък и смяташ след това да слагаш балатум аз бих ти дал следният съвет:
Балатумът се лепи с C-200, но преди това е добре да си грундираш пода като направиш смес в съотношение 1:1 лепило C-200 и вода
при равен под отива много малко то тази смес за грундиране
След като си готова го оставяш да изсъхне 1 ден и на другия можеш да лепиш балатумът, но този път се слага само лепило C-200 без да разреждаш :)

Тема "замаска на под-как да си я направя :(" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: