• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Mc Queen - специалист
ivo_vd

Ето ти малко снимки, за да видиш какво имам в предвид

Под "другия отвор" имаш предвид отвора на тръбата ли?

Да.
Погледни на фиг.5 и 6
Ти искаш да си направиш какпак "Е" и да запушиш отвор"А" нали?
За този капак сме ти писали вече.
Но при мен има и клапа/фланец "С" ( на снимките )
Тези клапи и капаци си бяха в кашона с абсорбатора ( комплект )
Би трябвало и ти да си ги имал

Ако ги нямаш импровизирай. Не е кой знай колко сложно

Дано съм ти бил полезен

Прикачен файл

IMGP3206.JPG
IMGP3206.JPG (139.1 KиБ) Видяна 4008 пъти

Прикачен файл

IMGP3209.JPG
IMGP3209.JPG (146.06 KиБ) Видяна 4008 пъти

Прикачен файл

IMGP3210.JPG
Олее колко мизерия.
жената я няма да го измие. затова така ще го снимам.
IMGP3210.JPG (173.14 KиБ) Видяна 4008 пъти
ivo_vd - специалист
Всъщност и моето упътване е абсолютно същото. Именно тази решетка ми е проблема, защото тя си е фабрична и се завърта към отвора на абсорбатора и се явява един вид преход между него и тръбата. Дори се обаждах в сервиза на Канди, но за мое нещастие имат клапа и дори капак, но пък тази решетка не е в наличност. В магазините има сходни решетки с клапи, но те не се завъртат. Ще потърся още малко и ако няма ще импровизирам някак. Ако пък някой е виждал да се продава такава решетка да пише.
Още веднъж благодаря за снимките и затова, че се опитвате да ми помогнете :)
ivo_vd - специалист
Здравейте отново. Така и не успях да намеря необходимата решетка и затова ще се наложи да импровизирам. Искам да споделя какво съм намислил и да ме посъветвате дали ще стане.
1.Вместо решетката, показана на снимката от по-горния пост съм решил да сложа един редуктор, който е фи 120-125 в отвора на абсорбатора (фиг. 5, отвора b). Понеже отвора е 120, редукторът влиза почти идеално с фи 120 в отвора, като от абсорбатора стърчи само фи 125. И тук идва и първото ми питане- ако уплътня хубаво само със силикон има ли опасност когато абсорбаторът работи, този редуктор да се разлепи под влияние на тягата и въздушния поток? Или абсорбаторът не създава чак толкова силна струя?
2.Тъй като нямам клапа съм решил да купя и да я сложа в редуктора, но се чудя как да я закрепя. Ако я закрепя със силикон- няма изваждане и ако се повреди или трябва да се чисти не виждам как ще стане. Можете ли да ми препоръчате нещо, което не е толкова здраво като силикона, но все пак ще държи клапата? Каква е по-добре да бъде клапата- метална или пластмасова?
3. И последно- ще се наложи да свържа тръба фи 125 с 130- как да направя връзката. Четох във форума, че се прави с алуминиево тиксо?
^Don_Antonio^ - напреднал
Пробва ли редуктор да поставиш отвън ако резбата ти е вътрешна или отвътре ако е външна.Ще прилепне плътно и няма нужда от силикон или дрег уплътняваш материал.Някъде по железарските магазини срещах такива редуктори с различни размери и изработени от алумин или негова сплав.Вероятно има и от PVC.
  • 1
  • 2

Тема "Капак за абсорбатор?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: