Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
rockwall - майстор
ebahti: i kak ще стриеш перелита на прах че не ми е ясно???...

не казвам,че трябва да го стрива, а че не трябва да го бърка с голяма фракция, защото вместо перлит, щеполучи перлитено брашно - като това, което е на дъното на всеки чувал (а то не съдържа въздух и няма да промени нищо в изолационните качества)

С накисването какво целиш, освен по-добра хомогенизация и контролирана влажност на сместта ? Твърдостта му едва ли става по-голяма?
ebahti - майстор
с накисването се цели по добре да се умеша с разтвора ,щото иначе плува отгоре :idea:
rendo - специалист
Добре пак питам - Смятате ли че слагането на перлит - намалява якоста на матеряла ??

Т.е. - става ли за мазане или не
PLOCHKATABG - специалист
ebahti написа:
с накисването се цели по добре да се умеша с разтвора ,щото иначе плува отгоре :idea:
Е точно за това се казва, че стереопора диша и е задължително да се намокри поне едно денонощие преди това !

Рендо, слагат го в замазка, дали е слабо, ако има струг отгоре разбира се !
ebahti - майстор
значи мойто мнение е че перелита смесен с хоросан ще има някакъв топлоизолационен ефект-макар и не голям.ще отслаби минимално хоросана и тр. да се сложи циментец. добре е после ако се маже с такъв разтвор да се шпаклова с циментова шпакловка или драскана мазилка
torbalan - Дървен философ
бог знае колко няма да се променят топлоизолационните свойства на хоросана...
а и да се променят - хоросана участва с около 3 - 5 % в преноса на топлина... дори да му намалиш загубите на половина - общите загуби я паднат с процент я не....

да не би на някой да му е залежал перлит в склада и да се чуди как да го разтика...
rendo - специалист
torbalan написа:
бог знае колко няма да се променят топлоизолационните свойства на хоросана...
а и да се променят - хоросана участва с около 3 - 5 % в преноса на топлина... дори да му намалиш загубите на половина - общите загуби я паднат с процент я не....

да не би на някой да му е залежал перлит в склада и да се чуди как да го разтика...
Ами нали ти казвам така казаха в предаването че била системата за зидане ..


А мен не ме интересуват дали има топлоизолационни свойства а че е по лек и ако се сложи в хоросана дали хоросана ще става ЗА ИЗМАЗВАНЕ и дали перлита няма да му намали якоста
rulom - модератор
Ама ти верно за мазане питаше още от началото, трудна работа е да ти каже некой нещо конкретно, ама измажи, па ако има проблеми сподели и за следващия който пита ще има вече готово инфо :wink:
chapara - майстор
Финосване след измазването,позабравен термин и технология.Измазваш си грубо,после с пресят р-р,без перлит на влажно,с малко циментец финосваш,та заздравяваш горния слой.
shotik - майстор
Не съм взимал участие в дискусии по строителство,но тук мисля да споделя следното :
Перлита е материал ,който почти не поема влага ,как и защо трябва да се увлажнява не ми е ясно.Това е материал ,който не влиза в добро взаимодействие ,както са останалите строителни материали -вар,цимент с пясък ,чакъл и филц и с гипс.
Колкото повече е перлита ,толкова повече ще се понижи здравината на строителният материал.
Изолацията едва ли ще е достатъчно добра.
По новите сгради с термоизолационни материали и найлоновата мрежа се вижда калко бързо се напука и падна мазилката ,която и без това е толкова тънка,само скрива нещата под нея.
Мисля ,че не е редно да се прави така,мое мнение,без да съм работил това ,само от наблюдение.
:?

Тема "Термо хоросан - Бабини-Дивитини ли е това ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: