• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
greenhrast - специалист
Изображение Изображение Изображение

Реве ми се, :( Нещо по-полезно? Да го натискам да се слегне? Абсурд.
Реден е на 4 Апр, на 1 Май (все още) нямаше проблем. Около средата на Април го завих с найлон за да наклепам стените, но ... се пр**ба организацията и днес го фиксирах... Мммм точно там паркета не беше лепнал добре, чукаше на кухо, област около 1 редя, не повече, таман си бях купил лепило и спринцовка да се уплътни кухината...
hygro - майстор
Мдааа, влагата на замазката се мери преди реденето, ама за следващия път ще знаеш... Сега, като е станала белята, трябва да се спасява каквото може - освободи напрежението, като възстановиш фугата край стената. Регулирай дълбочината на рязане колкото е дебелината на паркета и обиколи стените.
Sav4ev - специалист
Миналото лято имах подобен проблем, но при мене паркета е лепен върху ОСБ плоскости, които са фиксирани с винтове и дюбели в пода.
Явно не е била суха една връзка паркет, защото се разлепиха точно две редички по цялата дължина на хола. На няколко места в ъгълчетата на паркетините пробих фини дупки /ф1мм/ и инжектирах обилна доза лепило, после го затиснах с тежести за 24 часа. Дупчиците ги запълних с един кит, мисля че се казваше Quilosa или нещо подобно - купих го от Бриколаж. Вече минаха 8-9 месеца и паркета си е ОК. Проблема е че през малките дупки е възможно да се вкара само рядко лепило - обикновено е на водна основа. В твоя случай може би е по-добре полиуретаново лепило, но не знам как ще го вкараш - сигурно ще ти трябват големи дупки :-D
rendo - специалист
Както е казал "higro" е единя варянт най лекия за теб .

първо паркета лепен ли е за пода.
второ лепен ли е едно парче за друго.


ако това което ти е казал колегата с освобождаването на напрежението по ръбовете не помогне те чака едно приключение а именно .

сваляне на часта която е надула най дбре не само там ами от мястото на деформацията до края на стаята след което пренареждане въпреки че и локално може да се отстрани проблема след което поставянето му отново след напълно изсъхване както основата така и самия паркет.
след което или да намериш същия една връзка и да го наредиш на мястото на деформирания или с дървообработващи машини (абрихт най добре) да си оправиш проблемните парчета но при лепенетоим след това трябва да си много прецизен защото те ще са потенцялна опаснст за "разбиване" на паркета.
greenhrast - специалист
Следобед ще водя майстора па да видим кво ще каже...
Фуги край стената си има; имаше малко незалепнало петно 1 педя в диаметър, чукаше на кухо... Но поне 20 дена след цикленето си беше ОК :?
Justy - майстор
А грундира ли замазката преди лепенето ? Какъв е материала - измятането не се оправя с фуги. Останалия паркет лепнал ли е добре ? Дай повече инфо.
greenhrast - специалист
Останалия паркет е ОК. То и този участък беше ОК до 1 Май. Около 16ти се развали времето, нещо повишена влажност, знам ли? Проблема го виксирах чак на 18ти. Нема течове, то и вода нема в още в кухнята.
Дали е грундирал майстора, не знам 14 квадрата от 10:00 до 16:00 ги е наредил имал ли е време да грундира? Само му отворих и го оставих да бачка.
Замазката теракол поне 3 седмици преди да го редят.
Паркета бук 14/кв.м. и е лепен за пода, ама не знам с кво лепило. А дали са лепени отделните плочки помежду си пак не знам.
Майстора - се укрива (за сега)

На 4 Апр го наредиха, на 10ти Апр го циклиха и лакираха. Около 29Апр го закрих с найлон уж за 2-3 дена да наклепам стените... ама се прееба организацията и на 18 Май го намерих надигнат.
дееба живота му :?
greenhrast - специалист
майсторът се появи.
Проби 3 дупки ф6 на гърбицата и каза да се обадя след 6-7 дена.
Ще го чакаме да спихне явно :roll:
chenks - специалист
Основното за всички дървени настилки в домовете е , че трябва да се оставят отворени, не в пакети в самото помещение където ще бъдат монтиране. Според материала и срока за климатизиране с влагата на помещението е различен но средно е около 20-30 дена.
В случая колегата май е имал довършителни работи - мазилки в помещението , което е вкарало допълнително влага .
Колкото и дълги да са тези 20 дена, спестяват много главоболя. същото важи и за дървени врати и прозорци, Ако някой майстор ги направи направи от суров материал, След месец са готови изметнати.
Успех с паркета.
lakosste - специалист
доколкото разбрах паркета е дървен :?: значи той трябва да се нарежда минимум около два мвсеца след замазката.а и ти си го покрил и с наилон браво ако е било влажно добра оранжерия си спретнал
  • 1
  • 2

Тема "Надигнат паркет - кво да праа?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: