• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
UNIOR - модератор
Не е редно според мен, направи го както трябва, и си живей живота спокойно.
Харалампи - специалист
Изглежда че темата вече е изчерпана, но за тези които любопитстват мога да допълня, че към битовата канализация всички потребители са свързани чрез сифони или така да се каже имат хидрозатвор за неприятните миризми. Това обаче не важи за предложеният начин на свързване. Поради голямото количество органични отпадъци се получават много отлагания по тръбите. Ако тръбите са метални се увеличава корозионната активност, което е още един минус. В заключение мисля че трябва да си голям темерут и да искаш всички съседи жевеещи над и под теб да те намразят, за да направиш такова нещо. Аз ично наех едни корави младежи с голям къртач и ми вкопаха тръбата в стената. Обмислях и друг вариант, Да изолирам стената на която ще бъде тръбата със стиропор 5см, и да вкопая съвсем малко тръбата в стената. Но като видях как я вкопаха вече мисля да изолирам само с 2,5 см. В момента не мога да направя снимка на вкопаването, но като защото преместих старата мивка и хладилника от тази страна. Като започна работа по нея ще я снимам.
kkk - специалист
Само помисли, че тръбата, която е за мивката преминава в сградата, която е отопляема. Не ти завиждам зимата, особено ако температурите паднат доста как ще ти замръзне тръбата и ще си миеш чиниите в банята.
  • 1
  • 2

Тема "от тераса кухня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: