Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
greenhrast - специалист
Ще се слага нов паркет.
Та стария го махнах за 10 мин - само го разритваш и - на купчина.
Асфалта който остава на места е тънък и нещо не се маха хич. Където е по-дебел се кърти на по-големи парчета. Но остава неравно и нема да имам нерви да го изчистя докрай.
Ако премета добре и му хвърля 2-3 торби теракол и го изравня дали ще мръдне :?
Ще чакам за мнения преди утре вечер да се хвърля в боя :cool:
estrogen - специалист
Дали теракола ще държи върху тази асфалтова замазка ?
Ами най-добрия метод е като пробваш на едно малко пространство и изчакаш докато изсъхне теракола , щом казваш че ще е тънка няма да е нужно много време . Успехи
velsi - Почетен майстор
Асфалта доколкото знам се разтваря в силни органични разтворители. Може да пробваш и просто да го избършеш после, ама едва ли ти се занимава точно с това.
masteradmin - майстор
Не мисля че ще успееш да го изравниш само с 2-3 торби теракол, а и да знаеш че трябва доста да съхне иначе ще ти се раздуе паркета примерно 20-30 дни. Ако мислиш че те лъжа помисли колко вода ще сложиш на 3 чувала теракол - 4-5 кофи. Е докато се изпари водата..... Може би трябва да помислиш за сух под. Виж темата сухи подове.
Чувал съм че за паркет може и само пясък да сложиш, но от друга старна наи добре става като се залепи с Ц200 така че според мене основата трябва да е здрава.
slavi_007 - напреднал
i az imah sa6tiq problem i se naloji da mahna cqlata zamaska i da pravq nova no vsi4ki maistori koito idvaha mi kazvaha 4e varhu tova samo terakola ima malka veroqtnist da hvane ina4e se nadigalo sled nqkolko dni tai 4e po dobre pravi novo no kakto iska6

Изображение
greenhrast - специалист
На местата където е по-дебело 5-6 мм с шпаклата се оцепва на на плоски парчета и бива.
Но където е тънко ~1мм става само с ръба на шпаклата - драскаш 10 минути в едната посока, после 10 минути в другата, после си изтръскваш обувките, изплюваш пепеляка, помиташ с метличката и като се забележи разликата ти идват нови сили и почваш пак.
Трябва ми нова шпакла.
Ако цитирам една от 3значките от Биг Брадър "Въобще, ка'ам ти, направо не е истина, не знам. Ай ш'му *** м*****а" :)

Edit: Нарисувах си решението на картинка:
Изображение
Нащърбвате с ъглошлайф периодично :lol: :-D

Тема "Как се маха асфалтовата "замазка" под стар паркет?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: