• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
ivo_vd - специалист
Здравейте. Имам въпрос, който може да е малко странен, обаче се надявам да ми отговорите, че поне да не обикалям като луд :)
Имам един абсорбатор, който досега е работил с филтър и не бил свързан към комина. Сега реших да го свържа с тръба. Абсорбаторът има 2 отвора в зависимост от това откъде ще излиза тръбата- отзад и отгоре. Проблемът е, че когато единият отвор се свърже с тръбата, на другият се завърта някакъв капак (с диаметър 12.5 см.), който аз нямам. Питах на няколко железарски магазина, но не продават такива капаци, а и не знаят дали се продава. Затова питам вас:
1.Някой може ли да ми помогне с някаква информация дали и къде се продават?
2.Имате ли идея ако не намеря капак, с какво е най-подходящо да запуша отвора, за да не излиза парата?
3.Има ли проблем ако дължината на тръбата е около 4м. или по стандарт трябва да е по-къса?
Благодаря ви предварително за отговорите.
mladkal - майстор
Мисля си, че не се продават отделно.
Подходи към системата според тематиката на форума -направи сам. Парче неръждавееща ламарина (или друг неръждавеещ материал) изрязваш кръг, но по-голям от 12,5см. Пробиваш в периферията му няколко дупки и захващаш с поп-нитове. Между корпуса на ширма и капака -обмазваш със силикон - за да няма пропускане на миризми и да се отървеш превантивно от вибрации и шум.
Mc Queen - специалист
Май тези капаци си вървят заедно с абсорбатора.
Ти провери ли в шкафа ( гардероба ) ,кадето ти е книжката с гаранционната карта на уреда да не би там да си си оставил и капака?
Иначе както казва mladkal си изрежи един кръг ( може и от талашит ) и си го залепи със силикон или някакво тиксо.
При мен този отвор е отзадната страна ( тази която е към стената ) , така че капака не се вижда и стои притиснат от уреда.
А този който е за отвеждане на въздуха ми е от горе.
Аз съм с около 3- 3.5м тръба и нямам проблеми. предполагам че за половин метър и ти няма да имаш ядове.
ebahti - майстор
импровизирай бе човек.....има поне 20 начина да затиснеш дупката :idea:
vekarata - специалист
Изрежи кръгло парче малко по голямо от отвора пластмаса,гетинакс или каквото имаш.Посе го залепи с електричарско тиксо.И нямаш никакъв проблем.
ivo_vd - специалист
Благодаря ви за отговорите. И аз се съмнявам, че ще намеря капак и си мислех за варианта "направи си сам капак". По скоро ме притеснява дължината- дали ще има тяга да дърпа парата? И още едно въпросче- ще държи ли ако уплътня ламаринен капак само със силикон?
Mc Queen - специалист
Както ти писах за 4м тръба не би трябвало да имаш проблеми.
Ама сега се сещам, че и на другия отвор имам завита една клапа.
Тя се затваря когато уреда не работи. За да не се връща въздух обратно в помещението.
Ти, тази клапа имаш ли я ?
Тя е малко по-сложна за направи си сам.
naB4o - специалист
Откъде си?
Имам 1 капак останал от моя аспиратор, но трябва да видя с какво фи е и къде съм го забутал.
ivo_vd - специалист
От София съм. Диаметърът на отвора е 12.5 см.
Mc Queen, не съм видял в упътването да се изисква такава клапа. А и четох в този форум една тема за свързване на аспиратора към комина и там пишеше, че всъщност комина си има собствена тяга и не би следвало да връща въздуха (ако разбира се функционира, както трябва).
Под "другия отвор" имаш предвид отвора на тръбата ли? И ако да- то тази клапа не се ли продава отделно в магазина?
naB4o - специалист
не съм виждал да се продават, ако я намеря и е като твоя отвор ще ти я пратя :)
  • 1
  • 2

Тема "Капак за абсорбатор?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: