• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
nikola40 - напреднал
Здравейте
имам три бр. спрей -- различни цветове, които след няколко ползвания се запушват някак и не могат да се ползват, въпреки, че са още доста пълни.
Спрейовете са от по-евтините - 6-8 лв. Купувал съм ги преди 2-3 години.
Има ли начин да се оправят и да не се налага да купувам всеки път нови?
Благодаря
inspo - майстор
Пробвай да отпушиш каналчето с тънка игла. Бъркай и от двете страни.
Ако не стане - смени дюзата с тази от някой използван деодорант или друг спрей.
stiv1961 - майстор
Обикновено се запушва дюзата.Пробвай с тънка стоманена тел.
valmet - специалист
След като сте свършили работа със спрея,а вътре има още оцветител,обърнете наобратно флакона и натиснете дюзата,така че да изпръска само въздух.По този начин се продухва дюзата и след време не се запушва.
Последна промяна от valmet на вт май 03, 2011 8:20 pm, променено общо 1 път.
Spokoiniq - майстор
valmet написа:
След като сте свършили работа със спрея,а вътре има още оцветител,обърнете наобратно флакона и натиснете дюзата,така че да изпръска само въздух.По този начин се продухва дюзата и след време не се запушва.
Мъдро!Благодаря за съвета! :partyman:
kiss9402 - специалист
valmet написа:
След като сте свършили работа със спрея,а вътре има още оцветител,обърнете наобратно флакона и натиснете дюзата,така че да изпръска само въздух.По този начин се продухва дюзата и след време не се запушва.

Не се бях сетил #-o

Благодаря :)
velsi - Почетен майстор
Какво толкова има да се сещате?! Пише го на опаковката. Още вчера мислех да го напиша, но реших, че се знае. Все пак въпроса беше как да отпушим запушения спрей, а не как да го предпазим от запушване.
valmet - специалист
.
Последна промяна от valmet на вт май 03, 2011 10:55 pm, променено общо 1 път.
velsi - Почетен майстор
Е, хубава работа! Ти пък защо се обиждаш. Имах предвид, че мене ме домързя да го напиша и се зарадвах след като ти го написа. После ме учуди факта, че тази процедура не е известна. Всъщност и аз до скоро не я знаех, но я прочетох върху упътването на един от флаконите.
nikola40 - напреднал
Единият от запушените спрейове се запуши след като пръсках с него обърнат надолу.
  • 1
  • 2

Тема "Запушен спрей" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: