• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
zinaida - напреднал
Искам да ползвам тръбата за дъждовната вода за мръсната вода от мивката. Възможно ли е това? Тръбата е поцинкована и ми влиза вътре в терасата, не е външна.
inkovsv - специалист
Ако те усетят комшиите свят ще ти се завие.
zinaida - напреднал
то и да къртя до терасата пак ще ми се завие свят
Последна промяна от zinaida на пет авг 17, 2007 1:06 pm, променено общо 2 пъти.
ValBo - специалист
Спокойно си я ползвай
комшиите и да те усетят все тая, а като не е за вода от тоалетната изобщо не е проблем.
georgiarg - специалист
Не е точно така защото всичките химии, които се съдържат в миещите препарати ще отиват деректно на улицата и все някой ще дикне патардия.
ironlady - модератор
georgiarg написа:
Не е точно така защото всичките химии, които се съдържат в миещите препарати ще отиват деректно на улицата и все някой ще дикне патардия.

И аз съм на същото мнение, казвам го от опит...
ValBo - специалист
Той не е уточнил каква точно е тръбата, но на 99% от блоковете, тръбата отива дирекно в канализацията. При нас минава през шахтата със щранговете. Тук таме по старите кооперации е останала система от стария вид с външни тръби.
Ако е такава, няма как да стане
ivtabov - специалист
ValBo написа:
Той не е уточнил каква точно е тръбата, но на 99% от блоковете, тръбата отива дирекно в канализацията.
Не е съвсем така. В градовете, където има пречиствателни инсталации, канализациите са две - дъждовна и битово -фекална.
/Ако сте забелзали по улиците покрай тротоарите има едни правоъгълни решетки - тип скара.Това са дъждовните канализации, които обикновенно са затлачени с утайки и при дъжовете, улиците стават реки./

Канализациите са две, защото пречистването на фекалните води е по- сложно и се използват скъпи реагенти.

Дъждовните обикновенно ги заустват директно в реките, така, че от екологична гледна точка не е желателно в дъждовната канализация да се включват мръсни битови и фекални води.
ValBo - специалист
Съгласен!
Но на много от местата това не е спазено.
Аз лично мога да се подпиша за 2 такива.
Знам го от опит, защото ми се е налагало да чистя няколко пъти тръбата от запушване и то точно на мястото където се събират двете тръби.
Но както и да е. Ние си казахме менията, питащият сам да си прецени, според неговите условия
ivtabov - специалист
ValBo написа:
Съгласен!
Но на много от местата това не е спазено.
Аз лично мога да се подпиша за 2 такива.
Знам го от опит, защото ми се е налагало да чистя няколко пъти тръбата от запушване и то точно на мястото където се събират двете тръби.
Но както и да е. Ние си казахме менията, питащият сам да си прецени, според неговите условия
За голямо съжаление и аз съм съгласен с теб. И аз мога да посоча доста такива места. /А много ми се щеше да не си прав./
  • 1
  • 2

Тема "от тераса кухня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: