Съвети за начинаещи готвачи.
единак - специалист
Днес реших да се поглезя малко и си направих суши. Направих само 3 вида, без да броим сашимито/суровите парчета риба/ - любимото ми... Малко се поизложих с навиването, обаче много бързах...
Наздраве на всички любители.

Прикачен файл

resize4.jpg
resize4.jpg (230.46 KиБ) Видяна 4005 пъти

Прикачен файл

resize3.jpg
resize3.jpg (237.13 KиБ) Видяна 4005 пъти

Прикачен файл

resize3.5.jpg
resize3.5.jpg (199.74 KиБ) Видяна 4005 пъти

Прикачен файл

resize2.jpg
resize2.jpg (227.12 KиБ) Видяна 4005 пъти

Прикачен файл

resize1.jpg
resize1.jpg (223.5 KиБ) Видяна 4005 пъти
emil_v r - майстор
Признавам че имам низка култура в яденето на сушмото . И пиеньето на саке .
Дай упътване как се яде . Като го щипнеш с клечките нема ли да се разстърви оризът
и после да го ядеш зрънце по зрънце ?
Не може ли просташки да го хванеш с пръсти и АММ ?
А саке ?
Те с такова не съм се напивал още :evil:
Доколкото дзнам е нек'ва нискоградусна оризова ракия , подобна на патокито от гроздовата ,
явно ония жълтури пият сичко. :evil:
единак - специалист
Сакето е наистина нискоградусова оризова ракия, по-кофти от патоки, направо отвратително. Честно.
Ориза не се разпада, защото е специален, пък и специално приготвен. Толкова е слепнал, че като натопиш ролчето в соев сос дори едно зрънце не пада. Мошеж и с пръсти, сякак може, само да има.
Знаеш ли за уасабито? Това зеленичкото акинце в края на чинията, много силно действа - отпушва синуси всякакви, обаче след 3-4 сек, всичко отшумява.
Междудругото, не се подрежда така, нито в такаква чиния, ма толкоз имал...
emil_v r - майстор
Ясно .
Може би и ти си с ниска японска кулинарна култура , но аз не мога да преценя , понеже и аз съм с низка.

Синус се отпушва с 3х100 ракия и бира + пръжки с лук .
Говорим за един синус . :evil:
Stanislav Stefanov - специалист
Браво,добре си ги направил :)
Когато се вари ориза,се слага оризов оцет и така ориза става лепкав и не се рони.На едната снимка има един лист(зелен),на кйто си сложил ориза.Защо го махаш?Той се яде.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
...краставичарю краставици ... :lol:
единак - специалист
n_a написа:
...краставичарю краставици ... :lol:
Точно.... :)

Нори-то не е махнато, а завито вътре, това е друг чишит ролчета. Междудругото направих и от най-простите с нори отвън, нооо... понеже са по-обикновени и забравих да ги снимам.
Stanislav Stefanov - специалист
единак написа:
n_a написа:
...краставичарю краставици ... :lol:
Точно.... :)

Нори-то не е махнато, а завито вътре, това е друг чишит ролчета. Междудругото направих и от най-простите с нори отвън, нооо... понеже са по-обикновени и забравих да ги снимам.
Не съм спец по сушита,и съм виждал само от по простия вид. :)
Как ги правиш тия по сложните?
единак - специалист
Наобратно се правят. Слагаш норито, върху него ориза и обръщаш - ориза отдолу, норито отгоре. Редиш си върху норито каквото искаш и завиваш, като внимаваш да се получат концентрични кръгове. Ей тая част я огелпих на едно две от бързане.
Stanislav Stefanov - специалист
Аха, за това си сложил найлонче на това :? как се казваше дето се навиват с него,да не залепя ориза по него. :)
И аз ,ще се пробвам някой ден да видим ква ще я свърша.

Тема "суши" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: