• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 80
Съвети за начинаещи готвачи.
VLADO66 - майстор
Аз го купих от Сортови сeмeнa нa Жeнския пaзaр.но можe дa сe поръчa и по интeрнeт,aмa понe няколко дози ,чe достaвкaтa e дeбeлa,
diaflin - специалист
VLADO66 написа:
С калиевия сорбат променя ли се вкуса,че купих и още се двуумя дали да го сложа?
Аз използвах миналата година калиев сорбат. Вкуса не се променя и зелето изкара в бидона до април-май. В последствие до ноември, но във фризера.

Аз да задам една питанка. Претаквам зелето на 24 часа , обикновенно вечер, но един път пропуснах и се появи една бяла гадост на повърхността. Залепва по стените на бидона и доста трудно се маха. Какво е това ?
preslav - майстор
diaflin написа:
VLADO66 написа:
С калиевия сорбат променя ли се вкуса,че купих и още се двуумя дали да го сложа?
Аз използвах миналата година калиев сорбат. Вкуса не се променя и зелето изкара в бидона до април-май. В последствие до ноември, но във фризера.

Аз да задам една питанка. Претаквам зелето на 24 часа , обикновенно вечер, но един път пропуснах и се появи една бяла гадост на повърхността. Залепва по стените на бидона и доста трудно се маха. Какво е това ?
Ако трябва да съм категоричен за промяната на вкуса, не мога да се закълна - според моите вкусови усещания нямаще никаква промяна - 2 години го ползвам.
Това бялото би трябвало да спре да се развива след слагането на сорбата - дразнещо е но не е отровно, проблема е ако не се пресече - зелето почва да придобива оцетен вкус. Претакането има смисъл да се прави всеки ден през първата 1-2 седмици, после може да се разреди, а след слагането на калиевия сорбат може и да се спре.
battoni - специалист
stanetzz написа:
Колеги, от къде се купува калиев сорбат? От аптеките ли? :?
Има в Била до подправките :wink:
stanetzz - специалист
Благодаря много =D> , Бях се засилил да го поръчвам с наложен платеж по Еконт. Аз го намерих в Пикадили (че ми е по-близо), на щанда с подправките. 9гр/39ст. Ето как изглежда, ако някой начинаещ като мен го търси, защото и самите консултантки в магазина не знаеха какво е това и как изглежда:

Прикачен файл

P1000456 [640x480].JPG
P1000456 [640x480].JPG (38.62 KиБ) Видяна 7469 пъти
stiv1961 - майстор
И аз пратих жената в Била и Кауфланд, но нямаше и като се прибирахме намерих в Пикадили на същата цена.Следва въпрос: На пакетчето пише 3 грама за 2 кг зеленчуци. Това значи ли, че като имам 55 кг зеле трябва да му сложа 82 грама/9 пакетчета :? /
VLADO66 - майстор
При мeн пишe 0.5-1гр.нa литър.Нa 120л.бидон сложих 60гр.-нe сe обрaзувa бялaтa гaдост и съм доволeн/жeнaтa нe бръмчи/.
preslav - майстор
VLADO66 написа:
При мeн пишe 0.5-1гр.нa литър.Нa 120л.бидон сложих 60гр.-нe сe обрaзувa бялaтa гaдост и съм доволeн/жeнaтa нe бръмчи/.
По памет някъде тук е точната доза - половин грам на литър от общия обем.
kuger - майстор
Аз сложих дозата, която си беше написана /3 гр. на 2 кг./ и си нямам проблем. Имам предвид чист продукт, не пълен обем.
battoni - специалист
Слагам малко 3-4пакетчета на 100кг зеле и не сам имал проблеми досега.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 80

Тема "Кисело зеле" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: