• 1
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 80
Съвети за начинаещи готвачи.
radius - майстор
Мерси, голям си зелеист. :)
hidrazin - майстор
То аз миналата година го ядох ГУЛЕМ със зелето. Взех някакво от търговията и то по препоръка от хора живеещи на село.
И какво се оказа? Те хората се преселили на село от града преди 1-2 години. Та го ядох де. :-D
Не узря до Нова година, не узря за 8-ми март, не узря и за първа пролет. :shock:
Та накрая една комшийка го изхрупа, как - не знам!
:partyman:
Чираче - майстор
Материал за кисело зеле не купувайте от големите вериги магазини. Купувайте от производител, български. Отнася се за всички стоки.
miroki - майстор
Аз отивам утре моето да го набера от двора, още е там. Един бидон е заложен вече, но моя още не е.
kuger - майстор
hidrazin написа:
То аз миналата година го ядох ГУЛЕМ със зелето. Взех някакво от търговията и то по препоръка от хора живеещи на село.
И какво се оказа? Те хората се преселили на село от града преди 1-2 години. Та го ядох де. :-D
Не узря до Нова година, не узря за 8-ми март, не узря и за първа пролет. :shock:
Та накрая една комшийка го изхрупа, как - не знам!
:partyman:
Тая комшийка ти е хвърлила мерак, май?
hidrazin - майстор
kuger написа:
Тая комшийка ти е хвърлила мерак, май?
Пу, пу, пу ... опазил ме оня горе!!!
:partyman:
Теди - специалист
Викат му "дървено" зеле и не става кисело, от него си взел.
miroki - майстор
Поне комшийка за опора има.
Някои вече си нямаме...
valentor - специалист
Сложих го. Рошаво, сплеснато,правилно зеле.Седем 7 броя. Залято с водвосолнозахарен разтвор: 220 грама сол,25 грама захар и 9500 грама вода ... за 10 литра разтвор. Литрите са ваше предположение. БидонЯ омазан,доколкото е възможно, с лук,както му казвате-КРОМИД, а на дъното два корена хрян,разцепени и нарязани на към 8 парчета=ПАРЦИИ. Отгоре решетка. Върху решетката две пълни с вода бутилки, равно към 3-3,5 литра. Ударих му обръчЯ. Към двадесети декември 2015 е готово, тамЪн за измисленият ,за любителите и клубът на ИчкоХристозов , празник..
Последна промяна от valentor на нед ное 01, 2015 12:25 pm, променено общо 1 път.
miroki - майстор
Аз сега заложих и на терасата едно малко 50 литра бидонче. Идеята е да го ползвам за база, като си вземам другото от избата.
Дали ще стане обаче на тераса не знам. Понеже е полу-остъклена, но блока е с парно.
Взе около 9 зелки. 7 цели и май 2 на по две парчета.
Събра 35 литра вода до горе. По 40 гр. /л. 1,400 кг морска сол. Аз едвам пък сложих обръч отгоре (от лозови пръчки) за камъка. Има малко лозови пръчки и до канелката да не се запушва. Доста натисках плоския камък докато затворих капака.
малко хрян, една царевица, една ябълка, и 3-4 земни ябълки (ярълма). Този път цвекла и червени зелки няма.
Другата седмица бензоата и ще видим какво ще излезе.
Аз го претакам през ден 21 дена.
Но това на терасата до мен, може и всеки ден да му бая. :)
Успех и на вас.
  • 1
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 80

Тема "Кисело зеле" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: