Съвети за начинаещи готвачи.
kuger - майстор
petkomz написа:
Достатъчно, надявам се!!! :-D :partyman:
Ние ги мажем от вътре с масло (маргарин), пълним с нарязан бекон, нещо пушено или каквото месно има в хладилника, малко топено сирене и кашкавал от горе, накрая резенче домат за шапчица, доматен сос отстрани в тавата и около 20-30 мин във фурната! Малиии чак ми се дояде! :)
Никакъв маргарин, масълце му е майката.
!
thinkpad - майстор
stiv1961 написа:
Ти да не си в останалите 9%
Нещо такова.
stiv1961 - майстор
thinkpad написа:
stiv1961 написа:
Ти да не си в останалите 9%
Нещо такова.
Преглед при доктора:
- Пушите ли?
- Да. По 20-30 цигари на ден.
- Пиете ли?
- Да, вино. Около 2 литра на ден.
- Трябва да оставите пушенето и пиенето!
Човека си взел палтото и си тръгнал.
- Чакайте! Трябва да ми платите за съвета!
- Съжалявам, докторе, но не смятам да го ползвам...
ZMeyGorianin - майстор
thinkpad написа:
stiv1961 написа:
Ти да не си в останалите 9%
Нещо такова.
Е-й-й, прав ще излезе Достоевски :)
Илчо Илиев - майстор
:flucht:
Последна промяна от Илчо Илиев на пон май 05, 2014 6:53 am, променено общо 1 път.
MamaMy - майстор
Тази вечер съм на гъбки. Кралска печурка. От по-едрите. Режа ги на резени по 5 мм, осолявам ги и ги препържвам в много зехтин. Това значи, че ги пържа докато станат златисти. Междувременно се познава по това, че почти всичката вода се е изпарила и не цвърка зехтина. Те (гъбките) от своя страна са се свили почти до 1/8 от обема си. За сметка на това вкусът им се е засилил 8 пъти. Ще каже някой, че е разсипия, но аз по-голям деликатес от това не съм опитвал. Не знам колко могат да изпият, но както са и солени порядъчно...
Аз иначе си хапнах почти (силно накъртват) всичките. В сурово състояние са 500гр.

Прикачен файл

Изображение0292.jpg
Изображение0292.jpg (45.07 KиБ) Видяна 2790 пъти
hidrazin - майстор
Найденов написа:
Дано не са били на торище.
Не. На соларище. :-D Голямо поле с фотоволтаици. Някъде над 800 декара и заградено с ограда, мноооооого скъпи термокамери и жива охрана. Та няма кой да ми ги бара. Затуй са станали такива големички. Преди три дена набрах една голяма торба с челадинки и вече не ми се поглеждат. Сега чакам да излезе ветрогоновата гъба. Викаме им ушички. :-D Всякак приготвени са страхотни. И все пак мисля да си набера една торба челадинки за сушене. :? Имат страхотен аромат.
thinkpad написа:
stiv1961 написа:
Ти да не си в останалите 9%
Нещо такова.
Предполагам stiv1961 имаше в предвид че останелите 9% са с обратна резба? :?
:partyman:
thinkpad - майстор
hidrazin написа:
Предполагам stiv1961 имаше в предвид че останелите 9% са с обратна резба?
Все си мислех, че става въпрос за НЕ пиещите. Ама благодарим и че нарече всички, които не консумират алкохол редовно и с думичката "хомосексуалисти".
hidrazin - майстор
thinkpad написа:
...Все си мислех, че става въпрос за НЕ пиещите...
НЕ пиещите какво? И пиещите какво? Все си мислех че имаш чувство за хумор. Явно са ти направили качествена операция.
Още повече НЕ СИ добре дошъл в темата ми. Тук си говорим за вкуснотии, а не за битов алкохолизъм както се опита да се из....ходиш (да не казвам из...кензаш) още в началото на темата с тъпия си линк.
Да ме извиняват любителите (и професионалистите) на диворастящите гъби за лирическото отклонение.
Наздраве за всички тях !!!
:partyman:
zdraveca - специалист
Няколко пъти си правя салатка със сурови печурки, чесън копър, оцет, сол .... но трябва да престои поне час, а ако е и цяла нощ още по-добре. Но тази година още несъм брал, само от магазина. Трябва да обиколя едни специални полянки :-D Ако са много престарели ги трошите бъркате с вода да стане на каша и разливате на подходящите полянки, за бъдещо ползване.

Тема "Днес на работата си намерих тези;" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: