• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17
Съвети за начинаещи готвачи.
Илчо Илиев - майстор
kuger написа:
Е, вие се сетихте кога да пишете рецепти :axe: , кога изплюсках всичко.
Е кога сколаса :?
Да не би по 1 пиле да колиш,а и винаги има резервен вариант-Кауфланд,е не е като прясното,но....
илко илиев написа:
относно пилешките сърми. Значи аз ги правя по следния начин.Пилешки дроб,и пилешки кожи,слагаш си каквито подправки искате,завивате ги на сърми ,и ги нареждаш в тава слагаш малко бира и малко водичка и печеш по някое време ги обръщаш да се запекат и от другата страна и става мезе убиец.
Адаш, не се ли развиват,че кожата се събира като изсъхнал цървул...
илко илиев - специалист
не се развиват гаранция ти давам правил съм го поне 10-пъти
MMIel - специалист
pipilica написа:
Брей тая центрофуга за пилета много работа спестява. От кво ли са шиповете по стените и ротора, иначе другото е лесно.
http://www.aliexpress.com/wholesale?Sea ... 0607201833
Останалите части - казан с мотор от пералня и бидонче 60л. Каня се скоро да поръчвам. Всички в къщи обичат домашни пилета, а никой не иска да ги скуби. :axe:
kuger - майстор
Сега се загледах в машинката за скубане. Ако поставя един от моите мутанти, ще остане без крила, най-малко. Или ще счупи машината. Когато коля, ако го оставя да скача на воля, 100% чупи крило, че и две.
Тия от клипа как ги колят? Душат ли ги :? И какви меки и жилави са, че и кльощави, при мен са стегнати дебелаци.
Щях да пробвам с пистолета, ама не ми се нарушаваше технологията с горелката.
Вече, във вид на пилешко, разфасовани в торбички спинкат във фризера :-D
MMIel - специалист
Коленето е след 5-тата минута.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=r9uIAlw-aY0[/youtube]
stiv1961 - майстор
MMIel написа:
Останалите части - казан с мотор от пералня и бидонче 60л. Каня се скоро да поръчвам. Всички в къщи обичат домашни пилета, а никой не иска да ги скуби. :axe:
Мога да те уредя с един казан от автоматична пералня- като нов е.... но нямам лагер и мотор.
Илчо Илиев - майстор
[quote="MMIel"]Коленето е след 5-тата минута.

Малееее, тоя потвърждава оня виц, дето един сърбин се разкарвал из Манхатън(някой голям град)и пред него тупнала една надуваема секс кукла и типа се почесъл по врата е рекъл...епа ово е стандарт-ебеш и фъргаш....
Та и тоя тип, първата част е добре,има какво да се види и научи,но във втората...еми тоя хвърли полвинта пиле бре :axe: ...
От доста години имам мерак да си гледам бройлери,но нещо не ми излиза рекапитулацията, не знам при вас как е,но при тукашните цени на пиле+фураж, дори при идеални условия, пак ми излиза по-евтино да си ги купувам готови...
Преди години бях взел за проба 20 пилета на 2 седмици, бяха по 0,5 кг, гледах ги докато станат по 3,5-4 кг, писах всички разходи,а накрая какво изкарах,но...сметката не се върза, излезе с 30% по-скъпо от на магазина...
Иначе пилешкото ми харесва много повече от всяко друго месо.но за сега си го купувам....,но нещо някъде явно бъркам,че ми излизат златни...
Е, то един приятел ми каза къде бъркам де...не трябва да пиша и смятам какво ми струват :lol:
pipilica - майстор
Е може и по-скъпи да ти идват но са по-вкусни от купешките, особено ако ги гледаш на слънце на двора.
kuger - майстор
Определено идват по-скъпо, но знаеш какво ядеш. Изобщо не ги приравнявам с купешките, нищо общо.
MMIel - специалист
stiv1961 написа:
MMIel написа:
Останалите части - казан с мотор от пералня и бидонче 60л. Каня се скоро да поръчвам. Всички в къщи обичат домашни пилета, а никой не иска да ги скуби. :axe:
Мога да те уредя с един казан от автоматична пералня- като нов е.... но нямам лагер и мотор.
Мерси за предложението бат' Стояне, но всичко съм си уредил. Останаха само гумените палци.
Иначе 1-2 пилета се скубят ама ако са 20 ... :roll: Вчера ми се излюпиха и патки, а казват че скубането им било страшна работа. Махаш перата, а отдолу пух дето няма махане. Дано машината да върши работа.

@Илчо, много смяташ. Пилета от магазина купувам макс. 2-3 на година. От тая година си ги гледам сам. И пилешко проядохме, защото си е наше.
Имам приятел, на който на дъщеря му на 8 години започнаха да и растат гърдите. Водили детето на доктор, който като разбрал че през ден ядат пилешко от магазина им казал да не се учудват. Пилетата ги тъпчели с хормони за растеж особено румънските. Четох че в България било забранено, но дали има контрол!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17

Тема "Пърлене." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: