• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 18
Съвети за начинаещи готвачи.
alsted - майстор
За различни гости я правя различно (слагам си надпис :-D ). За желани , поканени, добри гости - слагам "па` пи` ". За "други" - накисвам люти чушки :idea: Принципно я оценяват. Още никой не ме хванал ... да му премеря градуса :wink:
kuger - майстор
Момци, просто ланшна няма! Тя си отиде лани.
Mega - специалист
kuger написа:
Момци, просто ланшна няма! Тя си отиде лани.
Поуката е само една - малко правиш. ;)
stiv1961 - майстор
Mega написа:
kuger написа:
Момци, просто ланшна няма! Тя си отиде лани.
Поуката е само една - малко правиш. ;)
Или- много пиеш( като мен) :-D Всичко зависи кой колко приятели и роднини има, там трябва да се търси разковничето и да се намери баланса :supz:
kuger - майстор
55 литра на 57 градуса малко ли е? Май много пия :?
Една година заложих реколтата от 1,5 дка лозе само на ракия, едва издържа до следващия гроздобер. Май както я карам, скоро ще почна работа в енергото :shock:
teon - специалист
stiv1961 написа:
Или- много пиеш( като мен) :-D
...на мен ми се пие докато ми е сладко- ама от'де толкоз пари?... :mrgreen:
man_un - напреднал
Ние от няколко години слагаме мед на капака на казана и кориандър вътре в материала, мога да кажа че ракията е супер. Наистина придобива мускатов вкус. Двоен препек и с 5 ракийки и после биричка нямам проблем на другия ден. Досега никой не е намерил кусур. Тази година направихме винена и сега я чакаме да отлежи малко и ще пиша отзиви. На първо четене е много ароматна. Дано да е вкусна и пивка :drinkers:
Mega - специалист
Малко равносметка, как започна преди Коледа и какво се получи на финала. ;)

Прикачен файл

Before_n.jpg

Прикачен файл

After_n.jpg
After_n.jpg (66.34 KиБ) Видяна 2527 пъти
Andri01 - майстор
man_un написа:
Ние от няколко години слагаме мед на капака на казана и кориандър вътре в материала, мога да кажа че ракията е супер. Наистина придобива мускатов вкус. Двоен препек и с 5 ракийки и после биричка нямам проблем на другия ден. Досега никой не е намерил кусур. Тази година направихме винена и сега я чакаме да отлежи малко и ще пиша отзиви. На първо четене е много ароматна. Дано да е вкусна и пивка :drinkers:
Дай малко инфо относно количеството кориандър,който слагате. С мед се маже капака при преварката,нали?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 18

Тема "Ракия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: