• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 42
Съвети за начинаещи готвачи.
torbalan - Дървен философ
само да докладвам - стана екстра :)
след час и половина пушене....
stiv1961 - майстор
Илиян Илиев™ написа:
дори имаше снимки на пушилня от голям кашон(май от климатик беше).
Изрових тези думи на Илиян защото напоследък чета доста теми за пушени мръвки.Тези дни очаквам от Молдова/по-точно Приднестровието/ една пушилня, с която ще се похваля разбира се.Да живее мезето...и не само :)
Ще пусна снимки и размери ако някой се интересува.Предполагам ще е интересна изработката.

Прикачен файл

o633660754730847500.jpg
o633660754730847500.jpg (52.37 KиБ) Видяна 19431 пъти
stiv1961 - майстор
Здравейте!Най-после пристигна дългоочакваната пушилня пътувала около 2000 км.Размерите са: дължина-470 мм,ширина-270 мм,височина с капака-270 мм.Крачетата на тавичката са високи 40 мм.Остава да ме светнете как се борави с нея :)

Прикачен файл

031020111449.jpg

Прикачен файл

031020111450.jpg

Прикачен файл

031020111451.jpg

Прикачен файл

031020111453.jpg

Прикачен файл

031020111454.jpg
jekasus - майстор
Малко поизлъга за километри - Общая протяженность ∼ 754 км. Справка - http://maps.mail.ru/ Стара Загора - Тирасполь :lol:
stiv1961 - майстор
Там е работата, че не съм писал подробностите по пътуването :-D Значи трасето е:Тираспол/Молдова/-Лариса/Гърция/-Стара Загора/България/.Сега пак смятай километрите :-D :-D :-D
Справка:
http://maps.google.com/
http://maps.google.com/
Общая протяженность- смятай :-D
MMIel - специалист
stiv1961 написа:
...
Размерите са: дължина-470 мм,ширина-270 мм,височина с капака-270 мм.Крачетата на тавичката са високи 40 мм.Остава да ме светнете как се борави с нея :)
Хей, Стиви, честито за придобивката.
За начина на работа, като я гледам, първото което ми идва на акъла е дървени въглища на дъното отгоре в тавичката с дръжка слагаш дървесни опилки и отгоре на скарата мръвката, но ме съмнява, че мръвката ако е сурова няма няма да стане готова за ядене докато изгорят дървените въглища. Другото което е че може би ще угаснат защото няма приток на въздух. Допускам че може и да става за ядене мръвката след процедурата, защото температурата в кутията ще е доста по висока отколкото в истинска пушилня и ще се получи запичане с аромат на пушек. Успех и да се похвалиш с резултата. :)
Мен ако питаш не се занимавай с глупости. Имаш двор. Все ще се намери половин квадрат място в него за да си иззидаш една пушилня :)
Качвам ти моята, като идея. Тествана е и работи перфектно.
Прикачен файл:
Picture 0059.jpg
Не ми се смейте на дъската с която подпирам. Още не съм направил резе на вратичката, но и това ще стане :)
Picture 0059.jpg (98.68 KиБ) Видяна 18211 пъти
Прикачен файл:
Picture 0060.jpg
Picture 0060.jpg (87.12 KиБ) Видяна 18211 пъти
Прикачен файл:
Picture 0061.jpg
В случая е вързана за барбекюто, но не е задължително. :)
Ето и един прекрасен сайт за пушилни (даден е по напред в темата и е пълен с идеи). Който се затруднява с полския да прекара сайта през translate.google.com за да си го преведе.
От менюто от ляво се избира "Budowa wedzarni i wedzenie" и от подменютата могат да се разгледат стотици варианти на изграждане на пушилни.
stiv1961 - майстор
jekasus,не се заяждай ами кажи как се работи с пушилнята.Аз мисля,че от долу се слагат пилките, а тавичката е за събиране на мазнината от мръвките.На шишовете се закача материала и пушилнята се слага на огъня или на газов котлон.
MMIel - специалист
stiv1961 написа:
..., а тавичката е за събиране на мазнината от мръвките. ...
При топло пушене температурата е до 65 градуса за да не се разтопи сланинката и материала почти не капе. Пи теб по скоро ще се получи нещо като мобилна фурна :)
jekasus - майстор
stiv1961 написа:
jekasus,не се заяждай ами кажи как се работи с пушилнята.Аз мисля,че от долу се слагат пилките, а тавичката е за събиране на мазнината от мръвките.На шишовете се закача материала и пушилнята се слага на огъня или на газов котлон.
:-D Няма да превеждам, ти го каза вече. http://mc.by/drive/article/2009-01-10/V ... opcheniju/
Проще всего в домашних условиях готовить способом горячего копчения. Для этого можно использовать даже обычную кастрюлю, на дно которой укладываются опилки, а сама кастрюля ставится на плиту и плотно закрывается. Нагреваясь, но недополучая кислорода, опилки начинают выделять дым, который заполняет кастрюлю. Сегодня кастрюлю можно и не использовать – в продаже есть специализированные коптильни для домашнего копчения. Некоторые из них выполнены в форме кастрюли, которые, правда, не нужно плотно обматывать полотенцем для герметичности, в отличие от обычных кастрюль. А есть и коптильни прямоугольной формы, которые можно использовать как для открытого огня, так и для плиты ― в этом случае они занимают две комфорки.
stiv1961 - майстор
Благодаря, jekasus :) Живот и здраве, в събота ще има проби-и на пушилнята, и на валандара :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 42

Тема "Опушване на месо и риба." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: