Съвети за начинаещи готвачи.
masterval - майстор
Не я бях виждал темата.
Фен съм, всеки ден изядам по един компот с хляб на един обект (предишната наемателка в бързината ги изостави :-D ).
Не е до парите, но бурканът си е буркан! А пък и ако сам си го отчувал!
Прецакали сме Сашо Македонски, римляните, византийците, турците, руснаците... С компотите и Евросъюза ще прецакаме...
damian_7 - специалист
Суровият и свеж плод няма конкуренция, в това спор няма. Но и все пак компотите се правят за зимата, за да има когато ти се прииска да си отвориш и да изядеш един буркан. Поздравявам Стефан с желанието му да се занимава с тази дейност. Наистина и през зимата можеш да си купиш плод основно от турски произход, но както и да е. Нашето семейство си правим поне 150 буркана с каквито плодове успеем да намерим. Понякога дори и повече, но трябва да се съобразяваме с амбалажа, че трудно се намират на пазара буркани.
royal - напреднал
Последно време забелязвам, че дори и по възрастните хора ибягват да се занимават с правенето на компоти. Предпочитат да си ги купуват от супермаркетите. Може би и като цена им излиза по-евтино. Мисля си, че ако сметнем цените на продуктите+ разхода за ток+ труда, който влагаме нищо чудно да излезе и по-изгодно да си ги купиш от супермаркета! :?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
В буркан и фризер се пъхат неща собствено производство. Всичко друго е шит и маниащина. Мога да докажа, ако някой реши да се пъне, че не е така, щото не е така.
mim - специалист
баба ми живее в апартамент и има само няколко саксии мушкато на терасата и въпреки всичко продължава да затваря доматен сок, кисели краставички и каквото още се сети
уж съм й забранила, ама няма отучване тоя навик :?
нито суровината е евтина, нито тока, поне труд не мерят, че време имат в изобилие вече

е вкусовите качества на супермаркетските не са като на домашната лютеница...
damian_7 - специалист
Аз съм от малък град и нямам постоянен достъп до големи супермаркети като Билла или Кауфланд например. Но въпреки това наблюденията ми са, че няма особена разлика в цените на готовите консерви в кварталните магазинчета и в супермаркетите. Тази година реших да си направя домашна лютеница, напазарувах си продукти, обработих ги и направих продукцията си. Мога със сигурност да кажа, че продаваната в търговската мрежа отстъпва по качество, а цената просто не е за коментиране. Според моите сметки същото количество излиза около 2,5 пъти по - скъпо да си го закупиш от магазина.
Последна промяна от damian_7 на пон ное 03, 2008 7:31 am, променено общо 1 път.
damian_7 - специалист
Е, възрастните хора са си научени на труд от млади. Аз имах дядо, който до 80 годишна възраст си работеше доколкото му позволяваха силите. Не даваше на децата си да се занимават с неща, които може да свърши сам. Сега вече няма такива хора.
mlado-maistor4e - специалист
Мазата ми е пълна с зимнина, киселото зеле само чака да го сложа, виното е прибрано всичко чака зимата :-D
escutcheon - специалист
mim написа:

уж съм й забранила, ама няма отучване тоя навик :?


е вкусовите качества на супермаркетските не са като на домашната лютеница...
Двете неща са взаимообесняващи се! :-D
Стефан - майстор
Ето отново моята череша. Стана вече доста голяма, а апарата ми е малък :lol:

Прикачен файл

P5310002.jpg
P5310002.jpg (156.68 KиБ) Видяна 4375 пъти

Тема "Компоти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: