• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 17
Съвети за начинаещи готвачи.
kuger - майстор
stiv1961 написа:
Да са хакна и аз тука :) - моите са 30 бр., купих ги на 20 дни х 2 лв. бройката. До сега( 36 дни вече) са изяли почти 2 чувала смески N 5 по 35 лв. Купил съм още 2 чувала и като ги изпапкат ще взема един чувал N 6 за изчистване. Равносметка- 5 чувала х 35 лв= 175 лв, пилетата 60 лв., лекарствата и витамините 12 лв.- общо 247 лв. за 30 пилета. Като ги заколя ще ги претегля и ще докладвам колко лева средно идва на кг.
За да не се дразня не правя рекапитулация. На колко дни са били, като ги купих не знам, бяха около юмрук. Купих ги на 15 април, вече коля, 4 - 4,5 кг живо тегло без перушина и глави, пак ги изтървах. Какъв е тоя фураж от 35 лв. бе Тянко?, аз го купувам по 25лв без малко, за 25 кила.
Като гледам твоите са дечица спрямо моите
Прикачен файл:
DSC00131 (1152 x 864).jpg
stiv1961 - майстор
http://biznes-bulgaria.com/firma/27899- ... ara-zagora
Моят фураж е по 40 кила торбата- 35 лв. Даже N 6 е 30 лв. торбата. Моите бройлери гивзех на 16.05., месец след твоите, затова изглеждат като бебета :)
miroki - майстор
Илчо Илиев написа:
Колега miroki, би ли споделил малко повечко информация кое по колко и от къде си вземал,че да докараш такава цена-24 бр за 100 лв ...
Тези 40 дни какво са, времето което си ги гледал или възрастта на пилетата :?
Колега написал съм го.
Гледани 40 дни. Взети на 3 седмици. Това означава ще са били на 21 дена като ги вземаме и са гледани 40 дена, общо 61 дена до колене.
И 100 лв. по-евтино написах, т.е. от магазинските. А не цена 100 лв. за всичките.
Съжалявам, че така си ме разбрал.
Но както колегите казаха, и равна да е цената, пак е по-добре. Поне вода няма в тях.
Последната седмица ги карам на домашен фураж, за да им е по-хубаво месото. Но от това не се прави икономия, понеже отслабват малко. Но може точно тогава да си топят мастта, понеже почти нямат, като ги колим.
...
И аз имах по 4+ килца доста. Някои просто хапват повече от други.
Миналата година ги изтървахме малко и доста мас имаше.
...
Някой пърлил ли е на газ, пак ли така миришат, както с бензиновата лампа или става по-деликатно пърленето?
Мисля едно такова да взема ако върши работа:
Изображение
miroki - майстор
stiv1961 написа:
Да са хакна и аз тука :) - моите са 30 бр., купих ги на 20 дни х 2 лв. бройката. До сега( 36 дни вече) са изяли почти 2 чувала смески N 5 по 35 лв. Купил съм още 2 чувала и като ги изпапкат ще взема един чувал N 6 за изчистване. Равносметка- 5 чувала х 35 лв= 175 лв, пилетата 60 лв., лекарствата и витамините 12 лв.- общо 247 лв. за 30 пилета. Като ги заколя ще ги претегля и ще докладвам колко лева средно идва на кг.
Предполагам, че ще са средно по 3 кила което е 90 кила по 4,50 са 400 лв.
-247лв. ще дойде към 150 лв. икономията. Но 100 лв. да го сложиш пак е добре.
И по 3,50 да ги сложиш пак е на сметка.
А ако си ги тачиш, като пиле градус или бисер по 6 лв. Ехе. Щото нашите няма да са по-лоши от тях.
Нали така?
kuger - майстор
Аз си ги пърля на газ, не ми миришат.
Илчо Илиев - майстор
Аз бях пробвал тая система преди десетина години,но тогава не ми хареса сметката и обърнах на зайци....
Обаче , доста колеги взеха да гледат,а и зайците ми нещо ме изложиха и взех пробно 20 пилета...
Ся, всички пазарджии, тия къде продават пилета лъжат яко за възрастта, пиле като гълъбче е 500-600гр и е на 12-14 дни, тук ги продават по 2,80-3 лв/бр...
Това не е проблем,а това,че не се знае колко от нужните им лекарства са им дадени,а най-големия проблем(поне при мен) е,че са изстинали, моите се наложи да ги изколя рано защото взеха да хъркат като заклано прасе..
Остана половината фураж,а и не станаха много големи и....взех нова партида от 20 бр, с надеждата да са поне те здрави,но....пак има хъркащи...
Втората партида ги взех на далавера-3лв/бр, но бяха по 1 кг, а на тая цена -2 лв колко са големи,че ми стана интересно...
Фураж вземам от един сериозен фуражен завод, гроуера е на 15,75лв/20 кг,а финишера е 14,75/20кг, смеската е гранулирана...
Равносметката за първата партида е-
Пилета-20 Х 2,80лв= 56лв
Смеска-около 70кгХ0,75ст/кг=53 лв
Селед-2лв

Имаше голяма разлика между пилетата, имаше и по 3,3кг имаше и по 2,3,но средно ги слагам 2,7-2,8 кг, при рандеман 65-70 %, средно трупно едно пиле излиза 1,8-2 кг, а кг пиле е около 2,70-2,80 лв...
Така,че според моите сметки, ако не се хранят да станат като пуяци, т.е. да станат 3-3,5 кг живи, месото излиза доста под пазарната цена,а и няма дебела кожа, шепи мас и т.н.

До тук ми хареса системата, само това хъркане и клане/скубане са ми проблем, ако някой има повече познания с проблема хъркане, ще съм благодарен да сподели,а за скубането....търся пералня все още...
Ще се радвам да се обмени опит в тая сфера,че никак не съм на ясно с тия хвъркатите, за зайците нямам проблеми,но....
stiv1961 - майстор
miroki написа:
А ако си ги тачиш, като пиле градус или бисер по 6 лв. Ехе. Щото нашите няма да са по-лоши от тях.
Нали така?
Така е :supz:
Илчо Илиев написа:
Ся, всички пазарджии, тия къде продават пилета лъжат яко за възрастта, пиле като гълъбче е 500-600гр и е на 12-14 дни, тук ги продават по 2,80-3 лв/бр...
Остана половината фураж,а и не станаха много големи и....взех нова партида от 20 бр, с надеждата да са поне те здрави,но....пак има хъркащи...
Втората партида ги взех на далавера-3лв/бр, но бяха по 1 кг, а на тая цена -2 лв колко са големи,че ми стана интересно...
Илчо, писал съм, пилетата ми ги докара ветеринаря от съседното село на 20 дни. Записах се при него още януари месец с уговорката в средата на май да имам пилета. Човека е сериозен, няколко пъти сме купували от него, още повече обслужва и нашето село( копи прасета, като му се обадиш за някакъв проблем винаги е насреща). С пилетата ми донесе и схема за даване на лекарствата и витамините след 20-тия ден( до тогава е давал всичко по схемата), даде ми и комплект с лекарствата и витамините, то не е само ,,селед" ами и други глупости, в момента не си ги спомням. Ако искаш мога да взема един лист и да го побликувам тук ама сега не се сещам как ще стане, нямам скенер :?
miroki - майстор
И при нас пилетета се носят за цялото село, който колкото записал. Миналата година се били разболели, и човека си ги гледа още една седмица и ни ги донесе здрави и доста по-големи на същата цена, за това и ги прехранихме. А фураж за тях има в магазина, само след доставка на пилета.
Бях си оставил да ги люпя, но през друго време фураж няма. И трябва аз да карам. А аз като го взема дори по-скъпо го намирам.
Във Варна всичко е златно. А и яйцата много скъпо излизат, понеже ядат много кокошките цяла година. И трябва да се продават и не ми се занимава.
Вземах пилета и смески от Тополи от пилчарника и майка ми не ги хареса. После питах познати и никой не ги харесва. Нито пилета, нито смески.
Съвета ми е да вземеш пилета от място/човек с репутация.
miroki - майстор
kuger написа:
Аз си ги пърля на газ, не ми миришат.
Мерси. :partyman:
Ще взема нещо подобно, като на снимката горе и ще пробвам, поне се пали бързо. Не се чака, като лампата на бензин. Имам бутилки но не съм вземал накрайник и не ми се занимава с маркучи, искам и без това да имам подобна горелка, че е удобна.
Ние като колим колим по 4, чистим, пърлим, и после пак. И все паля и гася лампа.
stiv1961 - майстор
Аз с газовата горелка дето пърля прасето :)
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 17

Тема "Пърлене." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: