• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 18
Съвети за начинаещи готвачи.
Делян - специалист
Mega, недей лъжи - на финала трябва да е това:

Изображение

:-D
valentor - специалист
За да не се получи "загаряне" се отточва само течното и СЕ ВАРИ САМО ТЕЧНО. Тогава-няма какво да загори.
Mega - специалист
Делян написа:
Mega, недей лъжи - на финала трябва да е това:

Изображение

:-D

От това имам 9 броя пълни, но това от снимката ми по-горе е 30 кила. ;)
rahhan - напреднал
Нещо, което имам събрано по темата:
http://dox.bg/files/dw?a=5ad52da76d
egomen66 - майстор
Полезни и интересни материали събрани накуп .Адмирации за положения труд. =D>
stiv1961 - майстор
Мдааа, и аз изтеглих помагалото, имам некои от книжлетата, но нека всичко е накуп, благодарско за споделянето :supz:
ZMeyGorianin - майстор
Ето на куп отговорите на повечето въпроси, касаещи производството на добра домашна ракия:http://www.rakiyata.com/forum/viewtopic.php?f=30&t=3086
alsted - майстор
Днес варих джибрата. Няколко пъти някои споменаваме, че след като отточим виното и заредим за ракия, ферментацията тръгва, но заспива и си иска търпение. Проверявах я преди две, три седмици - още се усещаше леко следнене. Вчера я засекох, че й е дошъл момента. Тръгна 76º и пусна много добре :)
kuger - майстор
alsted написа:
Днес варих джибрата. Няколко пъти някои споменаваме, че след като отточим виното и заредим за ракия, ферментацията тръгва, но заспива и си иска търпение. Проверявах я преди две, три седмици - още се усещаше леко следнене. Вчера я засекох, че й е дошъл момента. Тръгна 76º и пусна много добре :)
Къде ли живееш :-D :-D
alsted - майстор
У дома :lol: Вярно при нас е по-хладно - подножието на северен скат от източна Рила. Отделно, мазето ми е дълбоко. Не мисля, че това са единствените причини,иначе нямаше да пиша. Виждал съм доста оплаквания в мрежата - кой забелязал, че му е спряла ферментацията, кой без да проверява изварил и нищо не изкарал ... Аз споделям с идеята да предпазя някого от реване, а иначе съм обръгнал на задявките в българксите форуми, та можеш да ми се смееш колкото си искаш :-D
Писал съм го и на други места - от Костенец съм.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 18

Тема "Ракия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: