Съвети за начинаещи готвачи.
stiv1961 - майстор
Днес почивам, сам съм и от скука реших да направя нещо за хапване. Мръвки не ми се ядат, гледам в хладилника двайсетина яйца и решавам- нещо с яйца :? Порових из нета за рецепти и попаднах на тази:
Яйца с кисело мляко на фурна
Необходими продукти за 1 порция:
2 яйца
100 мл прясно мляко
200 г кисело мляко
50 г сирене
1 с.л. масло
8 г галета
магданоз
сол
Начин на пирготвяне:
* Разбийте яйцата, киселото и прясното мляко до еднородна смес.
* Прибавете натрошеното сирене, галетата, маслото, магданоз и сол на вкус и разбъркайте добре.
* Изсипете получената смес в намазнена тавичка и изпечете ястието във фурната за около 10-15 мин.
И понеже сме двама удвоих всичко обаче не се сдържах и добавих нарязан на ситно колбас и зелен лук също накълцан и малко червен пипер.
Прикачен файл:
310320142413.jpg
Изсипах в намазнената тавичка и у фурната...... след 15 мин.
Прикачен файл:
310320142415.jpg
Да ни е сладко :partyman:
nikolaytatarov - специалист
Еи това трябва да се тества :idea:
EDI - майстор
Много добре изглежда ,предполагам и вкуса е такъв. :partyman: Ама да питам нещо, на първия ред пишеш, че си сам, после викаш, понеже сме двама, удвоих всичко, а накрая да НИ е сладко.А сега де, да се съмнява ли нещо човек - хем си сам, хем не си, какво да си мисли. :lol: А, сигурно имаш млада домашна прислужница :-D :lol: .
stiv1961 - майстор
Жената беше първа смяна, чаках я всеки момент да си дойде от работа :)
VLADO66 - майстор
В тая смес може да се изтръска хладилника. :)
bulhomes2 - майстор
Когато бях ученик в последните класове, останахме с по-малкия ми брат да се гледаме сами за около месец. Установихме, че каквото и да е останалото от предната вечер (най-вече салати от купоните), като му чукнеш няколко яйца - след няколко минути в микровълновата се превръща в добро ястие...
Илчо Илиев - майстор
Ами то навремето си беше голяма мода гювечето....
Всичко което е леееко позасъхнало,малко помухлясало-сирене, кашкавал, салами разни, бутер(краве масло), малко чер пипер и/или чубрица , ако има някоя пекана чушка,може и прясна, домат и няколко яйца и живота придобива друг вид....
Сега вече рядко стават такива неща, просто рядко се застояват в хладилника такива неща.....

Тема "Яйца с кисело мляко на фурна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: