Съвети за начинаещи готвачи.
Христос воскресе, драги съфорумци!

Гогол трябва да е пресял брашното поне.
gogo7777 - майстор
Воистина Воскресе,

Сега ги почвам :)
gogo7777 - майстор
Да докладвам....
Това са великденските. Препекох ги затова не съм ги снимал изпечени. :-D
Три различни. Със стафиди, със сушени сливи и с локум. Станаха супер вкусни. Най-вкусен за мен беше този с локума.....благодаря на MamaMy =D>
Прикачен файл:
20240505_132205.jpg
gogo7777 - майстор
.......амбициран и мотивиран последва втори тур. Единия с локум, другия с фурми. И двата са страхотни. Тоя път не ги изгорих :)
Прикачен файл:
20240509_175138.jpg
Какво забърка, освен брашно и яйца с мая?

Като зачерви отгоре, мятам фолио.
За температури не е много коректно да се говори, понеже печките не са като жените.
Все пак, мятам ги в предварително загрята на 200 градуса фурна. След 10 минути намалявам на 180 и така докато не минат общо 45 минути. Оставям още 10-15 на изключена фурна и го вадя.
Тая тактика е за козунак от кило- кило и двеста брашно. Вижда се резултата на снимката по назад.
gogo7777 - майстор
Е па олио, масло, захар, настъргани корите на лимон и портокал, ванилия, сол.....май това са съставките :)
Прясно мляко, свинска мас...
Всяко ястие си иска внимание, особено когато се приготвя рядко.
Само хляба не поглеждам- замесвам и пека през ден и по често.

Брашното също има значение.
За козунаци са подходящи тип 350 (вече не го виждам) и 400.

Преди няколко месеца попаднах на 650 с невероятно качество.
Тази година не съм търсил под дърво и камък 400 за козунаците. С тип 650 са.

пп. Благодарение на тази тема погледнах пакетчето и останах приятно изненадан от производителят на брашното.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на чет май 09, 2024 6:43 pm, променено общо 1 път.
gogo7777 - майстор
Фурната на майка ми е за смяна. Не работи терморегулатора. Та аз бях терморегулатор първия път не изключих навреме.
:drinkers:
gogo7777 - майстор
А и прясно мляко естествено. За маста си го мислех.....следващият път ще заменя маслото със свинска мас :)

Тема "Козунаци" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: