• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 36
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Soviet_Soldier - специалист
пон авг 03, 2020 10:04 pmИндианец написа:
На предстоящ бой намирисва...
Аз съм на първия ред :-D .
Или по назад, че първите редове дават много жертви. :axe:
Иначе по същество-празна оставиш ли я резачката става по-голяма беля.
Дома има една стара Хускварна- празна е била няколко години...
Сега нема оправия.
Тоест според мен нека е с бензин, но да се пали по често...
Това е от мен.
Не казвам че съм прав.
Казвам мнение.
Гумата е материал, който старее. Колкото по-некачествена е тя, толкова по-бързо заминава, а качеството на горивната смес също ѝ влияе. В техническата документация на някои марки се препоръчва замяната на тези за бензина през 2-3 години, но хората най-често ги ползват, докато съвсем не спре да пали техниката. Началния стадий на износване най-често се изразява в това, че гумата се превръща, в нещо като пластмаса, губи еластичност и бензиновия филтър не може да се мести свободно из резервоара, започва да заглъхва, като нивото в резервоара намалее при накланяне на уреда.

Въпросната Хускварна може по много причина да не стартира, не е обезателно да е от карбуратор или маркучета. Може просто да си е заминала, свещта, бобината, може да е разхерметизирана от някоя гарнитура или семеринг, или да няма компресия. Като цяло причини много да не пали, без да има общо горивото. При някои повредите са супер елементарни, примерно някоя от пластините задвижващи клапата, която се затваря, като се даде на смукач е деформирана и в резултат не притваря добре. По тази елементарна причина паленето е с огромен зор на студено.
krasi92 - майстор
Би ли обяснил как гумата се превръща в пластмаса. За един преятел питам.
kr1100 - майстор
Войничето да е чувало за масла , с които сместта може да стои до 2 години ?
Даже ги има вече и в България.
пон авг 03, 2020 10:20 pmnpace написа:
пон авг 03, 2020 9:56 pmТрифон П.Трифонов написа:
Децата търпяха ел инструмент едно лято. Сега се радват на истинска машина, която даже върши работа.
https://photos.app.goo.gl/ZggRwvywbPYBkTwE7
Това розавкото е за окрайчване на пътеки, въобще няма място в категория "машини". :-D
Те това е ел. машина истинска:
Съгласен съм.Даже трите показани са за окрайчване, като Макитата надвишава мощностно предните две, но се справя малко по зле от щилката. Инак да, истинска машинка е. Чува се как ѝ падат оборотите, докато реже салатата. Двете, на снимката са от един клас (около конска сила). С бензиновият инструмент нещата се получават.
Показах ги като пример по темата. Ел. инструмента си има неговите предимства, но те не са във възможностите за свършване на работата- сериозна работа.
За по 5 кубика на година и някои регулярни, дейности ел резачка не е подходящият инструмент. Не, че няма да се нарежат.
Поддържам "градинките" на няколко близки познати. Единият има ел резачка, като през определен период от време оставя работа за сУчкореза.
Малко съм притеснен за голямата машина. Като върна нещата назад- ми не е палена от 03.2019г. Това са повече от 16 месеца. То и не остава ред за нея от сУчкореза. Дали ще запали?

Краси 92, химията е табу за мен, но поне съм се интересувал относно работата си. Не е виновно маслото. Войника е показал част от инструкцията на Щил, където пише да се избягват слънце, високи и ниски температури. За утайки нищо.

kr1100, затова на Преслито съм обещал подарък истинско масло от мен за новата му хускВарна. Да му е честита!
npace - специалист
На електричките пишат консумирана мощност, на бензиновите - отдавана, отделно на китайските завишават етикета с още 20-30%. Оттам идват основните разлики. :-D
"Електрическите двигатели са ефективни машини, дори и при частичен товар, но факторът на мощността пада рязко при натоварване наполовина."
Край на цитата!
Всяка една жаба си е за нейния си гьол. Въпрос на правилна преценка колко ни е гьола.
Второто мнение, по темата, е мое. Нарежи 5 кубика и дай мнение! Направи клип, но не как срязваш едно дръвце- нещо за десетина минути поне!
Това ако още смяташ, че ел резачката е по работна де.
fbr - майстор
От бая време се опитвам да открия тема в която си пас, и повярвай, доста съм затруднен.
dragozow - майстор
Сместа старее, ползването на синтетично скъпо масло и добавка удължава живота на машината. Какво ще сипете и как ще ползвате машината си е само ваша работа, машината си е ваша. Нито Щил, нито Хускварна признават надран двигател, освен ако не е много нова машина и може нещо да се смята за фабричен дефект. Старите модели и при двете марки са по-малко капризни към горивото. При колите е същото, старите може да се карат с каквото имате. При новите като сгрешите и си носите последствията.
Soviet_Soldier - специалист
вт авг 04, 2020 7:21 amkrasi92 написа:
Би ли обяснил как гумата се превръща в пластмаса. За един преятел питам.
Това е образно казано, не го приемайте буквално. Не съм химик, но факт, маркучетата с времето стават твърди, губят своята еластичност, напукват се.
kr1100 написа:
Войничето да е чувало за масла , с които сместта може да стои до 2 години ?
Даже ги има вече и в България.
То не е само да маслата, а и до самият бензин. Явно Вие не сте чували, че и той има срок на годност. Оставете една кола с чист бензин в нея 2 години да поседи и ще видите за кво иде реч, като дойде време да се пали. Мой съсед си остави старото Пежо за няма и половин година, след като си купи нов автомобил. След престоя колата нямаше палене. Друг познат с Голф 4 имаше същия проблем. Бензинът при правилно съхранение в напълно херметичен контейнер без светлина и без силни температурни промени е 5 години, но това при идеални условия, иначе срокът му е около 1 година. https://bg.erch2014.com/avtomobili/1144 ... nzina.html

Реално има специално гориво на Щил, което е с много висока трайност, поне докато тубата е затворена. Въпреки това ако ползвате подобно е хубаво първо да прочетете, дали е редно да се оставя в техниката за дълъг престой.
Колкото до самото двутактово масло, поне при марки, като Щил му дават 4 години от датата на производство при условие, че не е отваряно и разхерметизирано. Обаче при смесване с бензин, самият производител Щил в инструкциите си ясно пише не повече от 30 дни.

Трифоне, няма нужда да пишеш "сучкорез" с главно У, правилно си е написано. Така им викат на малките резачки в Русия. https://m.stihl.ru/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D ... ta-26.aspx
ZEDYCUS - майстор
Трифон П.Трифонов
"Електрическите двигатели са ефективни машини, дори и при частичен товар, но факторът на мощността пада рязко при натоварване наполовина."
Край на цитата!
Всяка една жаба си е за нейния си гьол. Въпрос на правилна преценка колко ни е гьола.
Второто мнение, по темата, е мое. Нарежи 5 кубика и дай мнение! Направи клип, но не как срязваш едно дръвце- нещо за десетина минути поне!
Това ако още смяташ, че ел резачката е по работна де.
Ел. Тримера от клипа намаля оборота по две причини, рашко много бързо движи острието и накрая загребва доста събрана трева, иначе при бавно движение сама си се отмята тревата. Другата причина е удар в пръстта, пак променя звука. Впечатленията са ми преки.
Плахо ще пусна една-две снимки по повод твърдението за 5 те кубика с ел. трион, не съм рязал за дърва(то и тях ги има на заден план), а по зле разбичвал съм дъски от трупи. Клипче няма щото немаше кой да ме снима, нямам статив и камера.
Изображение
Изображение
Изображение
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 36

Тема "Резачка за дърва" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: