Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Ал_ - специалист
Дано няма големи поражения от скорошните, а и предстоящи застудявания.
Аз уж щях да копая пръст. Да, ама четвърти месец пътят затворен за ремонт (3 км са, да му се не види). Вариантът да отидем с тракторчето на един приятел, пресичайки реки и полета не ми се понрави - нямам такова време, още по-малко пък обичам да губя чуждото. Колата, хипермаркета, 26 торби по 40 л, и проблемът решен.
Трябва да се получи хубава билкова градина (6.5х0.4 м). Дори ще бодна 5 двойки домати за цвят и аромат. Колкото и да е малко предпочитам да му сложа капково напояване. Пуснах тръба дотам, водопровод. Ще сортирам треволяците по нужда от напояване. Съзнавам, че е по мързеливият начин, но ще се радвам някой ако отговори - има ли някакви специални капкообразуватели за отделните туфи, и бихте ли препоръчали добри програматори на батерии?
miroki - майстор
Да. Сега остана да му платя, но си има ключ. И изобщо не знаех, че ще минава. Без малко без картофи да остана. :)
kr1100 - майстор
пон апр 03, 2023 5:56 pmАл_ написа:
.. Съзнавам, че е по мързеливият начин, но ще се радвам някой ако отговори - има ли някакви специални капкообразуватели за отделните туфи, и бихте ли препоръчали добри програматори на батерии?
тръба ф 16мм. съединител за микротръба ф 6мм и регулируем капкоотделител 0-70 л/ч .Вече има и колчета с такъв капкоотделител иначе си правиш от тел ф 2,5-3 мм държач за капкоотделителя. зКапкоотделителя го регулираш според нуждата от напояване.
Вземи си 1 бала латвийски торф 240 л края на октомври беше 40 лв.
Andri01 - майстор
Шланг 16 мм., капкообразователи - червени/регулируеми/. Монтираш си ги на шланга където искаш.
preslav - майстор
Вчера турих всички семки, три вида домат (единия от Трифон), пипер, камби (пак Трифон), люти чушки.
Тази година умишлено задържах слагането на семките - ще се опитам да прескоча досадното редене на пикирания разсад в мини-парник. С две думи още с пикирането изнасям на полето (някъде в средата на Май).
Ще видим какво ще стане, нали се знае, че бурканите се броят на есен.
Спестяваш една стъпка, добавяш друга, според мен. Ще трябва да ги закаляваш, а това изисква ежедневни грижи- внасяне, изнасяне. Вместо да отвиваш и завиваш найлон, разнасяш тарелки или сандъчета.
Инак, първото силно слънце ги прегаря. Не мога да намеря снимката. Направих, за да погледне колега специалист. Пригор рече. Нея година брах домати от разсада на баба Гана.
Камбите са си от твоя сой.
Тия пости ми създават проблеми. Кофичките от кисело мляко са на никъде като бройка, та баба Гана префръга през оградата.
lpoik - специалист
чет апр 06, 2023 7:47 amТрифон П.Трифонов написа:
Спестяваш една стъпка, добавяш друга, според мен. Ще трябва да ги закаляваш, а това изисква ежедневни грижи- внасяне, изнасяне. Вместо да отвиваш и завиваш найлон, разнасяш тарелки или сандъчета.
Инак, първото силно слънце ги прегаря. Не мога да намеря снимката. Направих, за да погледне колега специалист. Пригор рече. Нея година брах домати от разсада на баба Гана.
Камбите са си от твоя сой.
Тия пости ми създават проблеми. Кофичките от кисело мляко са на никъде като бройка, та баба Гана префръга през оградата.
Ми събирай си ги от лани? , полани и ще си имаш. Какво ще правиме с тия студове, при нас още е минус гр. Ке ги садиме юни когато некой хора почнат да се замерат с домати. :? :lol: :partyman:
preslav - майстор
чет апр 06, 2023 7:47 amТрифон П.Трифонов написа:
Спестяваш една стъпка, добавяш друга, според мен. Ще трябва да ги закаляваш, а това изисква ежедневни грижи- внасяне, изнасяне. Вместо да отвиваш и завиваш найлон, разнасяш тарелки или сандъчета.
Инак, първото силно слънце ги прегаря. Не мога да намеря снимката. Направих, за да погледне колега специалист. Пригор рече. Нея година брах домати от разсада на баба Гана.
Камбите са си от твоя сой.
Тия пости ми създават проблеми. Кофичките от кисело мляко са на никъде като бройка, та баба Гана префръга през оградата.
При мен закаляването става още докато са в сандъчетата, докато дойде ред за пикиране си стоят на терасата зад стъклото all seasons.
Я ги моите найлонки. Двадесетина дни са под него, като при всяка възможност правим слънчеви бани. Червенеят чак листата отдолу.

Прикачен файл

DSC_1056.JPG
hidrazin - майстор
чет апр 06, 2023 5:30 pmТрифон П.Трифонов написа:
Я ги моите найлонки. Двадесетина дни са под него, като при всяка възможност правим слънчеви бани. Червенеят чак листата отдолу.
В много добро състояние са. Моите са малко и леко хилвички - студено им е още.
А на снимката се вижда и гаден бръшлян... :-D
:partyman:

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: