Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kr1100 - майстор
нед юли 02, 2023 2:38 pmn_a написа:
....А аз се надявах просто да сте яхнали морето, примерно
To морето е на 5км и до колене. Пържене, обръщане, плакнене до обяд. Домързя ме да се гмуркам за миди. Е миналоата неделя нали вадих.
Мързел и почивка
нед юли 02, 2023 2:38 pmn_a написа:
А аз се надявах просто да сте яхнали морето, примерно
Лека двудневна загрявка на Тунджа, давам една смяна и следват три седмици палатки, пясъци, слънце, пот, морска баня....
Ши съ раскувъ отсякъди, къкту му викат ямболските бекеве, въйййй!
https://photos.app.goo.gl/nVA8FWjGktSThLgA7

Като изляза на диво, чувствам се досущ като в темата за петата ракия.
Чел съм го отдавна и съм преживявал нещо подобно в източни Родопи, из махалите по високото.
Търсим пътя за някаква дупка, която колегите от Аида са забравили, а старец, приседнал на пейка до каменен дувар, ни упътва, радостен да се разговори с нас. Задържаме с няколко минути, и на нас ни е хубаво.
vlassev - специалист
https://praktis.bg/benzinova-kosa-ziel- ... ab-content

Изключително некачествена изработка с лоши материали.
Кабела на свеща не е добре захванат и прекъсва.
Металната рамка предпазваща резервоара се счупи още при втория опит за палене.
Маркучето за бензин се нацепи и започна да се разтваря в резервоара.
Кой знае още с какви изненади ще се сблъскам.
Чест ти прави откровението.
Тук е момента, да повторя:
Машина за 200 не може да свърши работата на машина за 1000, а някой специалист може да открие изненадваща прилика с други именити брандове.
Само при добри желание, ако е в негов интерес и е поне наполовина откровен, колкото колегата vlassev.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на пон юли 03, 2023 5:24 pm, променено общо 1 път.
miroki - майстор
Е, то това е ключовата разлика.
Едните са с кофти пластмаса с ръбчета, другите изгладени. На едните маркучетата се чупят докато не ги смените веднъж, на другите не се чупят толкова лесно. Едните имат по-плавен тих ход, другите не толкова. С едните могат да работят по цял ден както и жени. Другите не са за косачи. Те са за нормални хора дето искат да окосят нещо веднъж дваж месечно. Който работи като косач, е ясно, трябва да си вземе професионална машина.

Относно работата, е възможно скъпа да не свърши работата на евтина. Зависи от кубиците и храстите които ще се косят.
При мен също се счупиха маркучите и до там. 6-7 години бензин с масло и я хвърлям в стаята с инструменти. Не я поглеждам по никакъв друг начин, просто я чакам да вида колко ще изкара и ще си купя друга, същата. Нито съм отварял да видя свещта так е ( дори след като мишките изгризаха изолацията на кабела, не съм я бутал седи, си така нагризана) Нито редуктор съм отварял ( освен в дена като я купих да го видя)
Иначе може да ти излезе пришка на показалеца от газта. Не е заоблено лостчето и не съм и го заоблял. Веднъж като я подмятах преди да я разделя на две, се раздели сама понеже беше развита и се измъкна вала и се огъна малко понеже провисна цялата машина на него, изправих го на коляно и си е така 4 години. Ако не беше евтинджос щях много да се ядосвам. И за мишките и за вала и за каквото се сетиш. Сега не ми пука. Слуга на машината не ставам, тя трябва да слугува. А тя работи.
А най-лошото, е че всеки ден могат да ми я откраднат.
емовлаха - специалист
пон юли 03, 2023 10:33 amvlassev написа:
https://praktis.bg/benzinova-kosa-ziel- ... ab-content

Изключително некачествена изработка с лоши материали.
Притегни внимателно всички винтове, дан офейка матора и да го търсиш из тревата
Погледни за наличие на грес в Предавката/редуктора, ако няма добави
Дано да нямаш повече ядове
vlax - майстор
пон юли 03, 2023 10:33 amvlassev написа:
Маркучето за бензин се нацепи и започна да се разтваря в резервоара.
пон юли 03, 2023 2:08 pmmiroki написа:
... При мен също се счупиха маркучите ...


Я кажете от къде да купя 30 см МЕК маркуч за бензина за моторната пръскачка.И да не се втърдява след време.


:partyman:
miroki - майстор
5 лв. е целият комплект с двата и смукателя.
Аз го взех от Валерий груп
https://www.valerii.com/
Soviet_Soldier - специалист
вт юли 04, 2023 1:01 pmvlax написа:
Я кажете от къде да купя 30 см МЕК маркуч за бензина за моторната пръскачка.И да не се втърдява след време.


:partyman:
Взимай от "Instra" Орегонски, качествен. Правиш един път и забравяш за този проблем за дълго време. От този магазин купувах за моторната коса маркуч, всичко е ок, магазинът е коректен.
http://instra-parts.com/category/94/mar ... orivo.html

П.С. Тия неща се продават на метър. 30см едва ли ще ти дадат някъде.
vlax - майстор
вт юли 04, 2023 7:48 pmSoviet_Soldier написа:
Взимай от "Instra" Орегонски, качествен. Правиш един път и забравяш за този проблем за дълго време. От този магазин купувах за моторната коса маркуч, всичко е ок, магазинът е коректен.
http://instra-parts.com/category/94/mar ... orivo.html

П.С. Тия неща се продават на метър. 30см едва ли ще ти дадат някъде.
Скоро купувах от един магазин за наливни масла.Безцветен 8х1,5.Колкото искаш толкова ти режат.Но след една седмица пак се втърди и стана кораФ. :-D
Погледнах тези които си посочил,но не предлагат ф 8 мм вътрешен,какъвто е моя.
С риск да разсмърдя пак темата дали да се ползва стар бензин/двутактова смес, рискувам да кажа защо ми трябва мек маркуч.Винаги ползвам за моите техники пресен бензин,това е мое решение,не искам да споря, и за това като свърша дърпам маркуча към карбуратора и източвам стария,посочил съм на снимката.Твърдия зор се дърпа и вади.Даже обмислям дали да не сложа един тройник и кранче и така да го точа.
:partyman:

Прикачен файл

ж1.PNG

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: