Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Цветомир Димитров - специалист
Някой знае ли каква е формулата за изчисляване на разхода на гориво за двутактови зверове?
miroki - майстор
Залагай литър на декар и ще има, при много голяма трева. Понякога успявам с половината почти, но не е работа. И зависи с корда или метален. Кордата хаби повече от диска.
емовлаха - специалист
ср юли 05, 2023 3:56 pmЦветомир Димитров написа:
Някой знае ли каква е формулата за изчисляване на разхода на гориво за двутактови зверове?
За твоята машина това дават 476 g/kWh. Или 2.3 kW x 476 g/kWh = 1094.8 g за час Измери като тегло бензина и ще го разбереш приблизително в литри
За 30-35 мин можеш ли да събориш декар 40-50 см висока трева ?
емовлаха - специалист
ср юли 05, 2023 5:57 pmЦветомир Димитров написа:
Ако дам зор да
Супер ти е разхода, зависи какво косиш аз съм мятал до 1.4л някъде на декар
Носи ли я в сервиз?
Цветомир Димитров - специалист
Не мисля и да я нося,старата и без регулация(освен онази в самото начало)работи чудесно. Далече съм от всякакъв вид цивилизация,а транспорта до сервиз и обратно не ми е много сигурен,разбирай-не знам как ще я прехвърлят от бус в бус...
емовлаха - специалист
ср юли 05, 2023 6:33 pmЦветомир Димитров написа:
Далече съм от всякакъв вид цивилизация
Разбирам те Цвето, погледнах за близо до теб Червен Бряг ми излезе
Адрес
ул. Васил Априлов 13, Червен бряг, Плевен, Bulgaria
Имейл
yuzhen_ltd@abv.bg
Телефон
0887 727422
Soviet_Soldier - специалист
ср юли 05, 2023 10:06 amvlax написа:
Скоро купувах от един магазин за наливни масла.Безцветен 8х1,5.Колкото искаш толкова ти режат.Но след една седмица пак се втърди и стана кораФ. :-D
Погледнах тези които си посочил,но не предлагат ф 8 мм вътрешен,какъвто е моя.
С риск да разсмърдя пак темата дали да се ползва стар бензин/двутактова смес, рискувам да кажа защо ми трябва мек маркуч.Винаги ползвам за моите техники пресен бензин,това е мое решение,не искам да споря, и за това като свърша дърпам маркуча към карбуратора и източвам стария,посочил съм на снимката.Твърдия зор се дърпа и вади.Даже обмислям дали да не сложа един тройник и кранче и така да го точа.
:partyman:
Това ми прилича на RAIDER RD-KMD02. Най-лесния и бърз вариант е да идеш в магазин за авточасти, и да вземеш от гумените дебелостенни, от сорта на, Gates, Continental. Те са качествени и ще държат дълго, само че са по-дебелостенни от заводските. Ако вътрешния диаметър е 8мм, външния най-често е към 14, но това едва ли ще е проблем в твоя случай. Към по-дебелите маркучи ще ти трябват и други скоби.
vlax - майстор
чет юли 06, 2023 6:18 amSoviet_Soldier написа:
Това ми прилича на RD-KMD02.
Друга китайка е,но е същата.Ползвах снимка на RAIDER да посоча маркуча къде го дърпам.
чет юли 06, 2023 6:18 amSoviet_Soldier написа:
Най-лесния и бърз вариант е да идеш в магазин за авточасти, и да вземеш от гумените дебелостенни, от сорта на, Gates, Continental. Те са качествени и ще държат дълго, само че са по-дебелостенни от заводските. Ако вътрешния диаметър е 8мм, външния най-често е към 14, но това едва ли ще е проблем в твоя случай. Към по-дебелите маркучи ще ти трябват и други скоби.
Понеже се отвори дума за маркучите затова попитах,предпочитам да е прозрачен и не съм ходил да купя гумен за които говориш.
Скоби не слагам,защото дърпам маркуча да точа бензина след работа.Като няма бензин в резервоара не ми трябва скоба.Пръскането трае около 15-30 минути.И да просълзи малко не е проблем.
:partyman:
vladko33 - специалист
Здравейте, попаднаха ми 20-тина литра добре забравен (над 10 години) бензин. Съхраняван в туба плътно, без въздух вътре. Чудя се дали да го изгоря на косилната техника и моторният трион. Ще има ли лоши последствия или да наливам смело ? Естествено, в комбинация с прясно двутактово масълце :)

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: