Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
ky-kyy - майстор
пон ное 20, 2023 2:08 pmn_a написа:


Каквото и да сложиш, при градушка го губиш. Мрежа си трябва.
От кофти монтаж губиш и найлон и поликарбон
Започни с малък тунел, поликарбон и при нужда донаждай
Кака, нащо село се варди от три места с ракети против градушка. Става 5-6 години, като загърмят, даже и дъжда бяга.....
За монтажа, ще се постарая естествено. Ся загледах, че продават и удължения за поликарбоната, а и капандури...глей-глей :)

Значи, вече има два гласа на нула,в полза на поликарбоната. :supz:
kr1100 - майстор
пон ное 20, 2023 1:04 pmky-kyy написа:
.....О, то ако издържи найлона 5-6 години, въобще няма да се замисля. Не ми е нужна голяма, нещо от порядъка 3 на 3 - 3 на 4 метра..
Загледах с зеления найлон, за да не се налага да засенчвам с мрежа, ама съм в процес на мислене, де :) Иначе поликарбона -културна работа изглежда, ама бил се цепел...Уф...доде се начудя и ще дойде лятото, май :lol:
6,5 г. няма следи от нацепване.
Зависи от поликарбона - трябва да е с UV защита. Облепен е от 2 те страни с фолио. От вътрешнната с прозрачно, от външна с /при мен син цвят/ с надписи UV. Не трябва да се драска от външна страна пр. от клони на близки дървета, паднали клони, при минаване наблизо с нещо, което носиш да се трие в поликарбона.
Моя е от завода в Ст.Загора.
kr1100 - майстор
пон ное 20, 2023 2:16 pmky-kyy написа:
....За монтажа, ще се постарая естествено. Ся загледах, че продават и удължения за поликарбоната, а и капандури..
Капандурите можеш сам да ги направиш поцинкован профил 20х20 м. Като купувах профила дадох да огънат дъгите / имат "тръбогиб" по спомени беше 12-14 лв на дъга 6м. И профил L6м ми го огънаха на кръг за капандурите.
Приятел завари рамките на капандурите.
Панти тип направи си сам. От винкел 30х30 мм, отвор за остта ф 10,2мм , оси от тръба CrNi ф 10мм/ Страната на винкела с отвор ф 10,2мм заоблена на полукръг.2 Винкела закрепени на 2 съседни дъги. Малко шайби от PTFE 2 мм за обиране на аксиалния луфт на рамката на капандурата и за центриране да не трие в дъгите.. а гресчица с молибден / под ръка такава имах. Автоматите от Алито.
Поликарбоновите листи са със застъпване от юг на север заради вятъра. Стягане на листовете с Al шина от сцепен винкел 30х30 мм х 6м и в долните краища сглобки от алум дограма Г образни и М5 CrNi крепеж. Повреден лист се сменя бързо лесно при случай. Предната шина по посока монтаж се развива крепежа , а на задната шин само се разхлабва.

Сега си мисля за 1 дълга 6м оранжерийка. :? Чакам да оправят исторически ремонт на пътя ,че с 6 м профили на покрива трудно се маневрира по тесни сокаци със завои.
А поликарбона се събира споко в колата при обърната на 180 гр дясна седалка и свалени 4 и5 та и капака се затваря даже. :roll:
kr1100 - майстор
пон ное 20, 2023 8:03 pmkr1100 написа:
пон ное 20, 2023 2:16 pmky-kyy написа:
....За монтажа, ще се постарая естествено. Ся загледах, че продават и удължения за поликарбоната, а и капандури..
Капандурите можеш сам да ги направиш поцинкован профил 20х20 м. Като купувах профила дадох да огънат дъгите / имат "тръбогиб" по спомени беше 12-14 лв на дъга 6м. И профил L6м ми го огънаха на кръг за капандурите.
Приятел завари рамките на капандурите.
Панти тип направи си сам. От винкел 30х30 мм, отвор за остта ф 10,2мм , оси от тръба CrNi ф 10мм/ Страната на винкела с отвор ф 10,2мм заоблена на полукръг.2 Винкела закрепени на 2 съседни дъги. Малко шайби от PTFE 2 мм за обиране на аксиалния луфт на рамката на капандурата и за центриране да не трие в дъгите.. а гресчица с молибден / под ръка такава имах. Автоматите от Алито.
Поликарбоновите листи са със застъпване от юг на север заради вятъра. Стягане на листовете с Al шина от сцепен винкел 30х30 мм х 6м и в долните краища сглобки от алум дограма Г образни и М5 CrNi крепеж. Повреден лист се сменя бързо лесно при случай. Предната шина по посока монтаж се развива крепежа , а на задната шин само се разхлабва.

П.П. Съседа оставил северната порта отворена, южната отворена - тунел по южната лайнона на парцали. Явно добре е вилняло в така направения тунел , слаткен леш.
При мен вчера около 11 ч. от северната страна имаше сняг на около 40-50см на дължина около 25-30 см

Сега си мисля за 1 дълга 6м оранжерийка. :? Чакам да оправят исторически ремонт на пътя ,че с 6 м профили на покрива трудно се маневрира по тесни сокаци със завои.
А поликарбона се събира споко в колата при обърната на 180 гр дясна седалка и свалени 4 и5 та и капака се затваря даже. :roll:
LazarGanev - "Велик майстор"
съб ное 04, 2023 11:14 pmkr1100 написа:
съб ное 04, 2023 11:34 amSvetoslavoff1 написа:
..Зависи къде са расли, по Варненско бива да се изчака още, но всеки си знае микроклимата :)
Като ги удари сланата и всички наведнъж омекват. Така, че не е рано. Който иска слага в камера или фризер ,колкото може да изяде и след 24 часа вади и яде.
За ракия за ужасТТ . Тази пихтия така хубаво загаря. Царевичен грис при ферментация и варене.
Рано не рано вървят.
Ето я мойта реколта, 20 дни по-късно:

Прикачен файл

Райска ябълка 2023.jpg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет ное 24, 2023 10:20 pmLazarGanev написа:

Ето я мойта реколта, 20 дни по-късно:
:heart: :heart: :heart:
Svetoslavoff1 - майстор
И аз завчера ги обрах. Учудващо за сушавото лято са доста едри.
kr1100 - майстор
пет ное 24, 2023 10:20 pmLazarGanev написа:
...Ето я мойта реколта, 20 дни по-късно:
3 х около 8 кг 24 макс. 30 кг. Малко дърво.
Моята е от около 1987/8г от Сандански. Няколко пъти я скъсявам на височина Пои се от капков минаващ до ствола за ягодите.
Тази година 113-4 кг. Бива.
ЩЯх да правя снимка на салаткен и спанак, ма дъжд и не се разходих.
LazarGanev - "Велик майстор"
Четири са касетките, но няма значение, пак е малко дървото, на около 10 години. Но пък са много добър сорт. Сега съм заложил още 2 дръвчета, ама още не плододават.
MamaMy - майстор
Какво ги правите тия дивотии? Аз съм опитвал няколко пъти и с нищо не ме впечатлиха. :?

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: