Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
miroki - майстор
Аз сефте ползвам тези скоби за мрежата, ще ги видя как държат. Трудно се отварят обаче.
Подгънал съм мрежата и така ги щракнах.
Също съм хванал в два края за асмите и в два за мрежата/оградата и дърветата в двора. Но е 15 на 15+ метра, покритото под които влиза и оранжерията. Няма да покривам целия двор с конструкции.
Основната идея е засенчваща и лека градушка.
Ще метна един найлон върху коловете и каквото такова. Дават го вече 2 градуса да пада.
hidrazin - майстор
ср май 08, 2024 10:10 ammiroki написа:
Дават го вече 2 градуса да пада.
Дават го ама за Смолян дето 1000м надморска...
Не знам де ги четеш тези прогнози? :?
Доматите издържат краткотрайно до падане на температурите до -1, -2ºС но не издържат на слана.
Някои хора с бъркат че доматите са много "мъхнати" което не е вярно.
Пипер, краставици и тикви издържат само до към 3-4 ºС ...
(Оня ден като отвих доматите и като ги окопавах открих 1-2 саморясляка поникнали от паднали домати миналата година.
Това с пипер, тикви и краставици не може да се случи.
Разбира се засях саморасляците. Даже изгледаха по-добре от моя разсад. :-D )
:partyman:
miroki - майстор
Писах по-рано, гледам приложението Ventusky.
Доматите оживяха тази зима в оранжерията. Поне една педя над корена. Последно преди Коледа имаше домати. Оставих два, да ги тествам, но дълго време не изби нищо и се отказах, имах да обръщам и слагам една мрежа и ги разкарах март месец.

Прикачен файл

rps20240508_111243.jpg
rps20240508_111243.jpg (47.67 KиБ) Видяна 374 пъти
hidrazin - майстор
ср май 08, 2024 11:18 ammiroki написа:
Писах по-рано, гледам приложението Ventusky.
:-D Има хубави картинки. Нищо друго.
Никой метео сайт на света не може да ти предвиди температурите с такава точност и прецизност както е показано на картинката.
:partyman:
kr1100 - майстор
вт май 07, 2024 10:10 pmhidrazin написа:
....Сега си купих и скоби за мрежа - 50 броя за 6 кинта ит онези кръглите и черни.
:partyman:
Ей що не каза щях да ти ги подаря. Имах, но не ми харесаха на първата мрежа , като прибера мрежата в единия край / 12м/ не позволяват плътно прибиране заради големия си размер. А и да знаеш,че са за еднократно закопчаване.
Поръчах от Алито , но така и стоят и не ги използвам вече над 5-6 г.
Минах на карабинки - лесно се хлъзгат по проволката и мрежата се скатава лесно / не я свалям зимния период/.
miroki - майстор
Абе, откопчават се, но бая зор и не е работа да се свалят. Трябва да се натиснат всички кукички.
И аз това загледах, че ще ми стърчи доста, като като я сгъвам. И аз не я прибирам. Стоя 5-6 години вън.
На есен ще видя, колко точно ще стърчи. От 15 метра дължина.
hidrazin - майстор
ср май 08, 2024 5:30 pmkr1100 написа:
Ей що не каза щях да ти ги подаря.
Първо - не е ясно дали ще ги използвам.
Просто ми попаднаха на прИмоция...трябваше да добавя нещо към поръчката и взех тях.
Второ - ше ми ги подариш ама доставката е колкото ги взех с безплатна доставка.
И трето - веднага ми светна че ще пречат ако мрежата не се прибира което при мен не е проблем.
Аз я прибирам. Не съм на телове, както вече писах де. Ама то при мен обработваемата площ е нищожна.
:partyman:
miroki - майстор
Ако ще се сваля трябва са си направиш скоба за отваряне. Нещо като плоска щипка да надига и двата реда заедно. Сега не се сещам събираха ли се или раздалечаваха и се отваря.

Аз като я събера и навия става половин метър руло. Ако малко стърчат при проволките няма да е проблем. Иначе трябва да сваля малко щипки и да ги разредя при навиването.
Djack - специалист
И аз си поръчах преди седмица от тези щипки. На какво разстояние ги слагате една от друга?
kr1100 - майстор
ср май 08, 2024 8:06 pmmiroki написа:
Ако ще се сваля трябва са си направиш скоба за отваряне. Нещо като плоска щипка да надига и двата реда заедно. Сега не се сещам събираха ли се или раздалечаваха и се отваря.
Не помня колко шипа бяха 6 или 8 , но шиповете са със зъб Шипа със зъба минава през тесен отвор на срещуположната половина и се заключва. А за 6 или 8 шипа сложна работа, като се има в предвид,че са пластмаса и старееща от Uv колко ще останат здрави е ???

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: