Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kr1100 - майстор
ср май 08, 2024 8:36 pmDjack написа:
И аз си поръчах преди седмица от тези щипки. На какво разстояние ги слагате една от друга?
според дължината на мрежата и отворите за това / има отвори с подсилена оплетка.?
За 12м дължина и 4м широчина карабинки през 1 отвор иначе има голямо провисване на тази дължина
Последна промяна от kr1100 на чет май 09, 2024 7:25 pm, променено общо 1 път.
MamaMy - майстор
Опъвайте мрежите рибари, упс пардон градинари. При нас град удари. Удари дет свари. Не беше много, но за неподготвените е достатъчно.
hidrazin - майстор
ср май 08, 2024 8:06 pmmiroki написа:
Ако ще се сваля трябва са си направиш скоба за отваряне.
Нищо не трябва да си правя и не е необходимо да ги отварям.
Топлата вода е открита отдавана. Има и елегантни решения…
:partyman:
hidrazin - майстор
ср май 08, 2024 8:48 pmMamaMy написа:
Опъвайте мрежите рибари…
Мрежите да ги опъва Андрешко.
Аз ей ся го преместих … знаеш къде. :-D
Пазара ми е на едни чехли разстояние - обувки не са необходими!
:partyman:
Djack - специалист
ср май 08, 2024 8:42 pmkr1100 написа:
ср май 08, 2024 8:36 pmDjack написа:
И аз си поръчах преди седмица от тези щипки. На какво разстояние ги слагате една от друга?
според дължината на мрежата и отворите за това / има отвори с подсилена оплетка.?
За 12м дължина карабинки през 1 отвор иначе има голямо провисване на тази дължина
Моите мрежи нямат отвори, имат само подсилен (двоен) кант отстрани.
hidrazin - майстор
ср май 08, 2024 9:18 pmDjack написа:
Моите мрежи нямат отвори, имат само подсилен (двоен) кант отстрани.
Е и? Всички мрежи са така.
Нямат отвор за скобите и НЕ Е НЕОБХОДИМ.
Кьор мусун табела бре? :-D

ЦЪЪЪК

:partyman:
miroki - майстор
Хубавото е, че циклона се забави. Сега ще пристига към вторник. И ще поотслабне.
...
Топлата вода е открита отдавана. Има и елегантни решения…
Какво решение визираш?
Djack - специалист
ср май 08, 2024 9:33 pmhidrazin написа:
ср май 08, 2024 9:18 pmDjack написа:
Моите мрежи нямат отвори, имат само подсилен (двоен) кант отстрани.
Е и? Всички мрежи са така.
Нямат отвор за скобите и НЕ Е НЕОБХОДИМ.
Кьор мусун табела бре? :-D

ЦЪЪЪК

:partyman:
Абе, аз знам че нвма,.... поне моята, ама на kr1100 коментара прочете ли го? За това питах!
hidrazin - майстор
Има засенчваща мрежа с отвори или поне нещо като отвори - ЦЪЪЪК
Даже има оградна мрежа с метални отвори но тя е 99% засенчване. Не знам kr1100 за коя точно говори.
Относно решението и топлата вода - визирам че ако сложа щипки ... ще ги изнизвам бре.
Изнизвам и прибирам мрежата. Та те така.
:partyman:
kr1100 - майстор
чет май 09, 2024 6:45 pmhidrazin написа:
Има засенчваща мрежа с отвори или поне нещо като отвори - ЦЪЪЪК
:partyman:
Точно за такъв модел , усилена в двата края около отворите. Купувам от до зеленчукова борса 2 х 2м широчина на 12м и е на /\ в средата на високо. До зевленчуковата борса нямат на 2 м широчина, а разпъване на 4м е тежко.
Имайте в предвид ,че при дълга мрежа и рядко окачване при бурни ветрове мрежата се мята много и започва да се прокъсва в местата на захващане. утре , ако не забравя ще снимам въпреки усилената част , а мрежата е от май 2020 г.
Ако изкара този сезон догодина ще я сменям, че , ако се разпляка по поликарбона :? :?

@ "Изнизвам и прибирам мрежата. Та те така" - А не това не бих си го причинявал. Да нанизвам 2х12 м мрежа покатерен на висока стълба . Стига ми преживяването с разпъването и привързването от 2 те тесни страни.

:? :? Май съм забравил да дам отзив за ел. фреза Парксайд. Ами в оранжерията се справя добре , но там съм хвърлял торф вече 8 година. Навън е зле подскача лека е/ глинеста почва , а моторната е с 20 кила тежест отпред/ . И първо минавам с МТЛБ то и после с електричката. Ел. е с по-тесни фрези и по-раздробява буците. особено ефективна е на дърпане назад и работеща -троши и не подскача и става почти пепел.

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: