Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Run7av3lk0 - напреднал
Като изникна райграса и решихме да направим едно мъничко алпинеумче, но с времето райграса растеше и взе че го скри :-D , и реших да го направя по-голямо, за да се вижда. Прилагам снимки стъпка по стъпка :wink:
ИзображениеИзображение
Изкарах всички цветя на части
Изображение
Изкопах малка дупка
Изображение
Напълних я с пръст и след това я трамбовах, оградих с по-големи камъни и засипах, и трамбовах още веднъж
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Стигнах нужната височина и започнах да засявам цветята, а из между тях поставих няколко камъка.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Мисля, че стана добре, поне на мен ми харесва. Надявам се и на вас да ви харесва :) Дайте си мнението за това как съм се справил, защото за първи път правя такова нещо :roll: :?
merakliq - специалист
:2thumbs: На мен много ми харесва.
МНОГО Е ДОБРЕ.ДО ПРЕДИ СЕДМИЦА ПРАВЕХМЕ И НАШЕТО ДВОРЧЕ ЗАД КООПЕРАЦИЯТА И ИЗГРАДИХМЕ АЛПИНЕУМ ЩЕ СЕ ОПИТАМ ДА ВИ ИЗПРАТЯ СНИМКИ.МИСЛЯ,ЧЕ И НИЕ СЕ СПРАВИХМЕ :roll:
sim - специалист
старичкия е доста занемарен-догодина ще се разправям с него

Прикачен файл

IMGP0943_изм-е размера.JPG
IMGP0943_изм-е размера.JPG (182.68 KиБ) Видяна 8003 пъти
sim - специалист
Този е тазгодишен.Малко нестандартен-но ми харесва.Ами как не-що камъни и пръст глътна това чудо.

Прикачен файл

IMGP0939_изм-е размера.JPG
IMGP0939_изм-е размера.JPG (174.26 KиБ) Видяна 7994 пъти
asinka - специалист
Не виждам горните снимки, в началото на темата, освен последната.
Един съвет, доколкото видях, си търсил симетрия.
За този тип оформление е по-добре нещата да са леко разхвърляни пространствено, алпинеумът на сим показва начина.
Успех!
cecovili - напреднал
Като за всичко останало важното е алпинеума е да направен с желание. Ето и една връзка с растения подходящи за скален кът и алпинеум - http://ecodesign.bg/2010/06/rasteniya-za-alpineum/
swot - специалист
малко и от мен ;)

Прикачен файл

326461_2147144612364_847615051_o.jpg

Тема "Мини алпинеум" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: