Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Kormoran - помощник
Привет. Искам да питам разбиращите, колко време след като напръскам с препарата, може да се сее тревна смеска? На някои места пише, че 15 дена след напръскването се обработва земята(прекопаване, премахване на изгнилите от препарата треви)-но дали веднага след обработката се сее?Понеже на друго място четох, че мин 1 месец след пръскането се сее... Дали след месец няма отново да са се появили плевели?
Тани - модератор
Реално може да сееш и на другия ден. Препарата се абсорбира от листната маса и по стеблото стига до корените. Почвата не е отровена! Въпроса е да изчакаш да увехнат напръсканите растения , за да си сигурен , че е поразена коренната им система!
Градинар - специалист
Тани написа:
Почвата не е отровена!
Ех да знаете каква гадост за почвата, а и не само е раундъпа
... по принцип
Kormoran - помощник
Ех да знаете каква гадост за почвата, а и не само е раундъпа
... по принцип
[/quote]

Препоръчваш да не пръскам ли?
Kormoran - помощник
Дали само с прекопаване ще мога да махна плевелите, понеже яко са покрили терена....
bobykafe - специалист
Признавам си, и аз пръсках с него. Ситуацията е следната- стъпвам на село веднъж на месец максимум за преспиване и деня след него, доста често и по- рядко. Градина около декар, в която в момента инцидентно се садят дървета /или се разсаждат кайсии/ и половината е празна. Предложете добър и подходящ вариант за добър вид, като тревата за бабата е като чума- не иска да я вижда, а вече не може да се оправя сама, дядо ми почина 87-а година и оттогава сама се оправя там. Моята мечта е да мога да ходя там всяка седмица и да си кося тревата, една част да се отдели за тревна поляна за децата, останалото овощна градина и малка част- не повече от 100 м2 за земеделие. Ако имах времето- повече. Само да спомена, че на бабата много държа, а деца и странични приходи все още нямам...
Раундъпът не е опасен за новоничащите растения. защото той се обсорбира само през лисната маса. Така, че можете на другият ден да садите каквото пожелаете без проблеми.ь
tyo - специалист
Вижте подписа! Монсанто е в ТОП10 фирми сторили лошо на човечеството!
sspoko - специалист
след като наръсиш изчакай поне месец за да си сигурен че са изсъхнали и корените а не само листата са увехнали иначе няма ефект и доколкото съм чел най добре това да се прави есенно време когато плевелите имат активно движение на сокове от листата към корена /или както там се казва не съм агроном/
Elinka - специалист
Бихте ли ми казали кога мога да пръскам с Раундъп? Искам да изчистя около 20 кв.м. на които има трева. Доколкото разбрах трябва да има активно сокодвижение на растенията, а сега тревата е засъхнала. В тази част от двора тревата си расте от около 20 години и имаше саморасли вишнички. Опитах пролетта да го разкопая с лопата, но е кошмар. Корените на тревата са по една педя, да не говоря за корените на самораслите дръвчета. Ще изсъхнат ли корените ако ги напръскам с Раундъп и ще бъде ли по-лесно копаенето? Зная и , че Раундъпа си е отрова и ако напръскам там дали при дъжд тази гадост може да се придвижи към други части на двора? По-точно ме притеснява нещо от тази гадост да не отида в зеленчуковата градина, която е на 7-8 метра от мястото , което искам да пръскам.

Тема "Раундъп??" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: