• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
shotik - майстор
fbr написа:
NoFace написа:
.....
Може да звучи супер аматьорско, но моята косачка я ползвам и като такова устройство за раздробяване на корени от домати,пипер, патладжан и каквото се сещаш още. За клони не е удачно. На косачката демонтирам задните колелца, и на тяхно място завивам предварително направена стойка с подходяща височина, така че отвора с ножа да е срещу мен. на долната страна на кожуха на косачката с болтове и гайки захващам, бездънна кофа с широкия отвор към косачката и тесния отвор към мен. И така през тесния отвор на кофата влиза градинския отпадък , а на земята се изхвърля надробената маса. Първоначално идеята беше надробяването да става преди да се изхвърля отпадъка, т.к. обема се намаляваше доста, а и контейнера за смет беше далече, но след това си изработих и компостер. Подаването на отпадъка става лесно, като тази година задачата я изпълни сина ми.
Пропуснал съм този отговор и като го прочетох ми стана интерсено какво представлява стойката,как се захваща кофата ,може ли да направиш снимки и да покажеш как изглежда машината .
fbr - майстор
Ще направя снимки.
Krass - майстор
По принцип се препоръчва в края на сезона листата от дръвчетата и всички други растителни отпадъци да се изхвърлят, заради болести и зарази. Ако се компостират добре, (угният добре) остава ли някаква опасност от бъдещо заразяване?
hidrazin - майстор
По принцип опасността е огромна за района на Казанлък и по точно северозападно от него на около 15 километра. :?
Майтап Уили !!! След компостиране на заразени отпадъци няма никаква гаранция за безопасност. Някои гадости преживяват
и по-тежки времена. :wink:
:partyman:
Krass - майстор
Toгава компоста ще се прави по технологията: ред гюрлюк, ред син камък, ред гюрлюк, ред син камък :lol:

И не ме плаши, да не пусна калинките да ти опасат кускуса :weedman:
hidrazin - майстор
Никакво компостиране на тези отпадъци. Разхвърлял съм всичко из двора на тънък слой, за да изсъхне.
После на кладата. Пепелта - разхвърлена из двора. наторява перфектно. Пък и по нашия край почвата е леко кисела.
Синия камък няма да ти помогне.
И не ме плаши с калинките, че ще взема да ги напръскам с мухозол. :cool:
Изображение
:partyman:
Стефко - специалист
Тия калинки са пластмасови :lol:
  • 1
  • 2

Тема "Раздробяване на градински отпадъци за компостиране" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: