Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
a.3 - напреднал
Колеги,

много искам да се опитам да си проектирам сам градината и поливната система (а пък после и да си го реализирам). Сигурен съм, че има софтуер, който значително олеснява тези задачи. Бихте ли ми препоръчали някой?

После ще мисля също и за дендрологичен проект и посадъчен проект

Поздрави.

Доверете се на доказани професионалисти по ландшафтно проектиране

Намерете опитни специалисти по ландшафтен дизайн

Свържете се с препоръчани изпълнители за изграждане на поливни системи
zmiori - специалист
Преди години правихме на приятел такава система за автоматично поливане. Проблема бе в проекта и подбора на разпръскачи.. Направихме следния експеримент. Направихме "снимка" с точни размери на терена, а той бе много "крив" и я дадохме на фирма във Варна представител на Гар**на с уговорката после да закупим от тях необходимите разпръсквачи, магнит вентили, маркучи и програматор ако ке ни го проектират и подберат елементите.
Хидрофора, кабели и монтаж си бе от нас. Накрая се оказа че системата е проектирана перфектна. За да не се използва много дебитна помпа /имахме една 70л/м и 4 бара/ "полето бе разбито на 7 по-малки. Разпръсквачите бяха от тия дето изкачат от земята. После свързахме две баки по 1 тон и помпата дърпаше от там а друга по-малка ги пълнеше от кладенеца. Идеята бе че със студената вода от кладенеца директно не се отразявала добре на тревата.
a.3 - напреднал
Благодаря ти zmiori чудесна идея - ще търся представители в София на хънтър, гардена и реин бърд да видим дали ще стане, то аз реално така или иначе ще купувам матриалите от тях в последствие, но май клоня към хънтър, че ми изглеждат една идея по-евтини и много ги хвалят по чуждите сайтове.

Krass, мерси много за h2ocad ще го търся после по разни торенти изглежда много читава програма за разлика от останлите 2 за градините, които изглежда са много стари и елементарни и няма да ми свършат работа :)
Градинар - специалист
"проекта за градината се изготвя от проектанта, а не от софтуерната програма. Тя е просто средството чрез което се чертае, рисува, представя визуално. Както във всичко останало така и тук компютъра е заменил чертожната дъска, блокчето за рисуване,моливите.
Но твореца си е творец, каквато и да е палитрата му."

Програми за ландшафтно проектиране
манихеин - специалист
Пусто дърво за всякакви видове дендролози, хейтъри, голкийпъри, нюзрумове, джипита, иноватори, селекционери и прочие купешка измет!
a.3 - напреднал
Здравейте,
това направих за сега:
Прикачен файл:
Yard_target_with_plants.jpg
Файлът, мога да го експортна като dwg и сега ми трябва работеща програма, с която да си изчисля къде трябва да се сложат разпръсквачите на поливната с-ма. Някакви идеи? Другия вариант е някой колега с опит да сложи по една точка където трябва да са разпръсквачите и какви точно да са. Ще поливам само лявата и дясната зелени площи (лява 49кв.м, дясна 41.5кв.м). Чудя се също дали е добра идея да сложа и капково на цветята и туите в ляво и дясно на отделни кръгове или да си ги поливам ръчно.
zmiori - специалист
Там е тънкия момент подбора на и вида на разпръсквачите. Трябва да се подбере и помпата, дебит и мощност./ако е от кладенец/
Ако е "слаба" ще се подбере режим при който ще се полива на по малки площи последователно. От там идва и подбора на мястото на магнит вентилите. Има толкова подводни камъни че няма де се сетиш за някой. Нищо че форума е направи си сам в случая по-добре се обърни към професиналист. Той ще ги подбере а ти си ги монтираи.
a.3 - напреднал
Напълно съм съгласен zmiori. Обърнах се към един магазин и те ми сметнаха, какво ми е нужно, но за съжаление не казват как трябва да се разположат разпръсквачите. Ето я и офертата:
Прикачен файл:
Irrigation_Parts.rar
(195.28 KиБ) Свален 850 пъти
Вижте какво друго намерих:
http://www.youtube.com/watch?v=JxjNh5LuSHY
Това би ми свършило чудесна работа, но не мога да намеря самата програма и "лекарство" за нея :(
a.3 - напреднал
Здравейте,

как да си сметна дебита? За 19.3сек пълня туба от 10л. егати нищо важно не помня от тази математика!

Поздрави.

Тема "Проектиране на градина + поливна система" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: