• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
fill - специалист
Преславе,знаеш ли каква е разликата между акъл и джевап?
bulhomes2 - майстор
Аз не зная какво е "джевап". Никога не съм чувал тая дума за близо 45 години съществуване в България.
preslav - майстор
fill написа:
Преславе,знаеш ли каква е разликата между акъл и джевап?
Не бях чувал - "джевап
(ар.-тур. сеvar) Давам джевап: 1. Отговарям; 2. Излизам насреща, не падам по-долу: и на царя може джавап да даде – и на царя може да излезе насреща".
Според това тълкувание на джевап не виждам къде е разликата, освен ако не говорим за пехливани.
uphero - специалист
fill написа:
Преславе,знаеш ли каква е разликата между акъл и джевап?
Тук се пише само на БЪЛГАРСКИ, на цигански във махалата ще си говорите.
yanko78 - специалист
За да са всички спокойни, ще напиша за крайния резултат и физически и финансов. Чудя се защо всички /почти/ говорят с недомлъвки? Ако сте минали по този път, обосновете се защо ще спестя 3 лв. за асмалъка? Оригиналното е 149 лв. ако някой е прегледал темата. До момента 4.90 ми е асмалъка + 27 ст. пластмасова тапичка за затапване + 3.50 за двата диода на тяло.
preslav написа:
От снимката ли е или така се е получило, но гредичката ми изглежда вълноОбраснала от вътрешната старана. За това ли говореше за кит шлайфане и боичка? Не, че няма да стане, ама се измъчваш младежо, а иначе сам каза, че бързаш - аз когато бързам хващам самолет, не че и пеш не става, ама като ударя чертата под цената на пържолите и самолетния билет може да се окаже, че билетът е по-евтин.
Бързах до момента в който се видя, че няма да мога да смогна с двора, така, че и телата не са много за бързане вече. Иначе да, кита и шлайфането ще е точно за намачканата част както се вижда на снимката.
fill - специалист
fill написа:
yanko78 написа:
... Варианта на който съм се спрял в момента е да се направят от ламарина, изрязана на лазер, сгъната, заварена, китосана, шлайфана и боядисана...
Това е варианта.Нарича се профил със съставно сечение.Така се изработват обемните букви.Трябва ти/не чак лазер,може и плазма,че е по "тънко"/,материал с подходяща дебелина и малко железарски умения.Няма вариант да огънеш еднообразен профил във форма 21,22,23,ако ще да ги напълниш и със златен пясък.
Имам известен опит с подобни форми,но предпочитам да го споделя на Л.С.Не за друго,просто да не се hidraznim... :?

Къде е недомлъвката...Ти реши да си ги правиш от ПЕЗ,поне да беше питал та сега да не китосваш.Профил с подобни размери се огъва без проблем до радиус един метър.Без пясък.И не на рунд,той е за ламарина.
Ще прозвучи нескромно,ама..Някои раздават акъл,без дори да го имат.Аз все още го раздавам без пари,но само индивидуално.
И файловете за плазмата мога да ти направя срещу една каменица.Правиш ги от 2мм черно и няма кит.Шлайфаш заварката и на прахово.21,22,23...
yanko78 - специалист
fill написа:
fill написа:
yanko78 написа:
... Варианта на който съм се спрял в момента е да се направят от ламарина, изрязана на лазер, сгъната, заварена, китосана, шлайфана и боядисана...
Това е варианта.Нарича се профил със съставно сечение.Така се изработват обемните букви.Трябва ти/не чак лазер,може и плазма,че е по "тънко"/,материал с подходяща дебелина и малко железарски умения.Няма вариант да огънеш еднообразен профил във форма 21,22,23,ако ще да ги напълниш и със златен пясък.
Имам известен опит с подобни форми,но предпочитам да го споделя на Л.С.Не за друго,просто да не се hidraznim... :?

Къде е недомлъвката...Ти реши да си ги правиш от ПЕЗ,поне да беше питал та сега да не китосваш.Профил с подобни размери се огъва без проблем до радиус един метър.Без пясък.И не на рунд,той е за ламарина.
Ще прозвучи нескромно,ама..Някои раздават акъл,без дори да го имат.Аз все още го раздавам без пари,но само индивидуално.
И файловете за плазмата мога да ти направя срещу една каменица.Правиш ги от 2мм черно и няма кит.Шлайфаш заварката и на прахово.21,22,23...
Недомлъвката е там, че не знаех и нямах представа как да се случат нещата. За това и отворих темата и събирах мнения. Както е видно тя вече върви към 5 страници и от съветите и изчетеното, накрая се спрях на този последнен вариант.
1. Очаквах цена за направата във варианта който ти предлагаш с плазмено рязане, заваряне и всичко останало. Така и не получих цена.
2. Ще ми е много по лесно да ги взема, да ги занеса да ги намачкат и после да си ги китосам, шлайфам и боядисам.
3. Не съм си и представял, че ще мина през толкова мъки за една тъпа форма която желая.
4. Още не съм купил метала и тук пак ме разколебавате.

Ако смяташ, че варианта който предлагаш е осъществим, мога да помоля за телефон на лични и да действаме с твоя помощ.
fill - специалист
yanko78 написа:
...
1. Очаквах цена за направата във варианта който ти предлагаш с плазмено рязане, заваряне и всичко останало. Така и не получих цена.
Не си ги позволявам тия неща,дори и на лични.Остави,че правилата не позволяват.Бих дал съвет,или бих помогнал със знания,безкористно.Идеята на форума е такава.Аз съм търговец,но извън "храма".
yanko78 - специалист
fill написа:
Профил с подобни размери се огъва без проблем до радиус един метър.
Целият съм в слух. Дори моя радиус ще е доооооста по голям от 1м.
fill - специалист
Ами просто е.Има няколко начина за огъване на кухи профили,но никой не включва рунд вал.Трябва ти машина с три ролки,чието П-образно сечение отговаря на размера на профила ти.От снимките ми се вижда като 60х20 мм.
Когато притискаш профила,сечението му се превръща в трапец.Затова е нагърчен.Просто не разтяга външната част на дъгата,а намачква вътрешната.Профила трябва да е "обгърнат" поне в 50% от сечението.По този начин се огъват и профили с по сложни сечения,като тези за дограма например.
Ако искаш да постигнеш формите 21,22,23,трябва да си изрежеш частите от сечението на CNC-плазма.Следва подходящо фиксиране,заварка,шлайфане и прахово и си ти...
Ако имаш конкретни въпроси,моля задавай ги на ЛС.Щото некои протестират срещу прекомерната модерация,а аз протестирам срещу некои протестиращи със самочувствие на модерасти...
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Направа на градинско осветително тяло" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: