• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Чираче - майстор
ОК, разбрах...
stonesour - специалист
всеки може да прави каквото си иска с дръвчетата си, но да даваш акъл - да не си пипаш / режеш / черешата първите три години, наистина граничи с посредствеността / глупостта. :-D
не претендирам за разбирач и агроном, но короната на едно дърво се оформя точно в първите 3-4 години.
една снимка от мен. двугодишна чашовидна корона на праскова, изрязана за новия сезон.
Прикачен файл:
DSC_0154.jpg
plamen6703 - майстор
gnt69 написа:
plamen6703 написа:
keymaker написа:
Аз не съм агроном, но с такива работи си гледам семейството. Не взимам скъпо.
Язък, че не си агроном, а се занимаваш с такива работи. Това е признак, че си посредствен човек, който се прави на разбирач подочул от тук от там кое как се прави :lol:
Само да те успокоя и аз не съм агроном, но нямам проблеми с резитбата нито на лозето, нито на овощните си дървета, та ставаме двама посредствени, но да сме живи и здрави :)
Да се включа и аз да станем тримата глупаци. Сам си режа лозето, асмите, дръвчетата и тревата. Без да съм агроном. :partyman:
Сигурно ще набъбне броя на "глупаците" като нас :) Дядо ми не беше учен, но беше мъдър човек и на много неща ме е научил, които и до момента са ми от голяма полза.
Върша си работа и разчитам на себе си, за което не знам и не мога търся човек, които знае, може и се е доказал със знанията и опита си.
По отношение на отглеждане на лозя и овощни дървета повечето новоизлюпени агрономи не мога да ми полеят вода на нокътя на малкият ми пръст :)
Желая ти голям берекет през цялата година :)
gnt69 - майстор
plamen6703 написа:
Желая ти голям берекет през цялата година :)
Мерси подобно и на теб. :partyman:
nautilus33 - майстор
Да попитам и аз- късно ли е за резитба на стари ябълкови дървета, който не подрязвани от около 2 години, понеже ще мога да ги кръцна в понеделник, но четох, че трябвало да стане до края на март. Имат пъпки, но още не са се отворили цветовете. Само леко се виждат червените цветчета.
plamen6703 - майстор
Кръцвай ги и няма да им казваш на коя дата ги кръцваш, че да не им объркаш термина :-D
Andri01 - майстор
Режи си ги спокойни ,не е късно. Не слушай съветите на "масторите"
iivanov - майстор
Andri01 написа:
Режи си ги спокойни ,не е късно. Не слушай съветите на "масторите"
За старо дърво може да не пречи толкова , но за младо може да е фатално - соковете тръгнаха .
nautilus33 - майстор
Не знам точно колко старо, но има поне 15 години.
infomar
Пусналият темата се покри, а вие още се чекнете... :partyman:

Рязането на дръвчета е лесна работа и както казваше един мой тукашен комшия " проста работа, ама не е за прости хора".

Първата и втората година и аз виках други да ми решат пролетта дръвчетата, защото до тогава бях виждал как става само по телевизията. Мислех че е лесно, но като се изправих пред това дръвче с всичките му клони почнах да се чудя. Към който и да посегна, все ми е жал да го отрежа. Особено прасковите... от друга страна майка ми нарежда "остави ги повече плод да родят". Колко умувания и кавги са били за всеки клон, нямате си представа.
Сега вече сам се справям и не ми е толкова жал, но си иска натрупване на опит, който няма как да получиш от книгите и филмите. За това ако не си го правил, поне 1-2 години потърси съвет от някой който разбира - не е необходимо да е агроном (познавам един който за нищо не става, ама има титла).
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13

Тема "Резитба на овошки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: