• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 18
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
1115 - специалист
пишман_майстор написа:
Самоходна ли е? Не се сещам да се слага масло там в редуктора...грес? X torq на МТД имат един дразнещ проблем, паленето топла е много тегаво, щото карба е с авт.смукач , който се освобождава при завихрянето на перката за охлаждането. И сега ако се изгаси топла...край , дърпаш до премала и много майката докато запали. Имам такава и съм решил проблема с тел . Паля я и след като позагрее "монтирам" технологичната" връв и край с мъката топъл старт.


Самоходна е.
Ами отворих пробката на редуктора за самоход и мирише на диференциално масло.
Според мен не се гресира, а работи в маслена вана.
Няма проблем с паленето топла, всеки път пали от раз.
bulhomes2 - майстор
keymaker написа:
Олео-мака е машината. .. видях един мургав с 440-ка пред представителството на пежо на Цариградско шосе .. Манго беше от фирмите с договори към общината...
keymaker написа:
Олео-мак са основен доставчик на Софийска община за 2014-2015г. (търговете са спечелени заради цена и експлоатация) за годините не съм на 100% сигурен, но в сайта им най вероятно го пише ...
Днес пред Метро на Цариградско гледам четирима мургави косят. Викам си - я да видя и аз тия зверове олео-макове! Тц. Със щилки се оказаха.
Ще се потретя май. Боли ме фара за щил, че да я натрапвам. Неприятното са явните заблуди към съфорумците. Щял карба да се счупи, ония се не чупели, ма части колкот пъти звъннеш - все имали, ...
ssiderov - специалист
Да,така е.Повечето манго косачи по София са със щилове.Питал съм ги и аз докато чакам рейса на Орлов мост.Рядко съм ги срещал с Олео мак,но има и от тях.А нали се сещаш предполагам,че зависи и търговеца как успее да се разбере с кмета на града!Има и общински хускварни!Но при Хускварна много се оплетоха нещата.Иначе по думите на онбашията на една такава бригада,е по-доволен от щила FS 360.По-лек храсторез от 490.Аз лично ползвам Олео мак и Хускварна.За сега нямам лоши впечатления.Към сериозните модели на Щил,които са на нашия пазар съм малко резервиран.Капсуловани без пробка вече конусни предавки,които нямат нужда от смазване и додето карат.М-троник управление на карбуратора.Става дума за FS 360 и 490.При Олеото и Хускварната всичко си се смазва и няма електроника.
Вярно,че и бай мангал от градските алеи може да каже мнение,но той не пази!Нали е държавно!По-скоро уважавам мнението на колегите Иво и Иван!Може би на някои съфорумци да не им хареса това.Моите поздравления към тях!Оценявам техния опит и съвети.Пък сега кой каквато машина иска да си вземе!Парите са си негови,той решава!Акъла даден,често са не взима на сериозно!Поздрави :partyman:
cat - специалист
Понеже тука се засегна най големия храсторез , не е приятно да се работи с него не е много по тежък от 350 обаче е по мощен и много блъска . Така наречените тъмно зелени наистина знаят кое е най доброто а шефовете им знаят още по добре понеже там се купуват доста машини . Щиловете си имат пробка за смазване .
andro6157 - специалист
Абе колега за 2 дка не са ли много парите дето си приготвил,на райдера ако само съединителя е проблем сменя се,те са еднакви с другите китайци 20-25 лв .Щил Хускварна са Номер 1, аз имам китайски 200 лв му дадох с бая ножове и Кордова глава ползвам го почти професионално само миналата година 25 дка пасища с храсти,дървета до 10 см с тва чудо рязах тази година чака пак 30 дка Миналата год. не ми направи проблем,но вчера направи трудно палене,пали загасяли го не пали,преди 15 дена има м една колега и той чисти пасища има МТД вика откакто го взех два пъти в сервиза уж оправят пак след 2 резервоара същия приблем.Слага нов свещ гори докато свърши резервоара чистих му бобината изцапал се толкова че не може да произвежда ток и оправи се вика няма спиране пали на четвърт и мойта ми направи почти същия проблем само не гореше свещи изчистих бобината сега пали на четвърт.
1115 - специалист
Еми днес ги окосих 2_та декара с Райдера - бачка си добре, но ми се ще нещо готино да си взема и да си кося с кеф 10г.
Това е идеята.
andro6157 - специалист
Както са казали "Кеф Цена Няма" за работата която ще ползваш не ти трябва друга машина,1000 лв не са малко харчи ги другаде.Аз толкова нужда имам от излишни 1000 лева,когато купих мойто пак нямах не може да се сравнява с марковите за работата дето ползвам не ми направи проблем освен дребни неща който без нужда от части ги оправих.Тия китайци имат здрав двг,много интересно аз имам нужда от професионална машина не мога да позволя,ти нямаш нужда искаш да купиш Профи.С редовна поддръжка и с малки проблеми гаранция ти давам китаеца ще изкара 10 год. в твоя случай.Гледам пак има промоция на китайските 120 лв. с диск и Кордова глава няма самар.
stonesour - специалист
от тази пролет ползвам mcculloch b40b elite - купена за 550 лв на промо от аргомаркет, миналата есен. ползвам я за овощната градина и за довършителните работи на двора на вилата, където кося пак с косачка mcculloch вече седма година.
от моторната коса, засега съм напълно доволен. мощност 1,5 kW, с вал, може да се сложи и циркулярен нож. за 5-6 пъти на сезон няма файда да даваш хилядарка за моторна коса, това към питащия.
на косачката съм сменял за 7 години веднъж мембрана и предните колела, щото много я тормозя по неравен терен, а е без самоход. кося по 5-6 пъти годишно 15 до 20 моточаса на сезон.
имам и моторен трион mcculoch. и моторна метла и бензинов храсторез. читави хоби машини. за 5-10 пъти годишно вършат работа на двора.
stonesour - специалист
andro6157 написа:
Както са казали "Кеф Цена Няма" за работата която ще ползваш не ти трябва друга машина,1000 лв не са малко харчи ги другаде.Аз толкова нужда имам от излишни 1000 лева,когато купих мойто пак нямах не може да се сравнява с марковите за работата дето ползвам не ми направи проблем освен дребни неща който без нужда от части ги оправих.Тия китайци имат здрав двг,много интересно аз имам нужда от професионална машина не мога да позволя,ти нямаш нужда искаш да купиш Профи.С редовна поддръжка и с малки проблеми гаранция ти давам китаеца ще изкара 10 год. в твоя случай.Гледам пак има промоция на китайските 120 лв. с диск и Кордова глава няма самар.
по въпроса с китайците.
днеска докато косях пътя до овощната градина цъфна един чичо да цъка с език.
имал китайче, ама нямало силици и горяло като смок.
дойде да пита каква е тази машина, с която кося и колко пари.
само споделям.
за всеки влак си има пътници. ама машина за 120 лв. няма как да става за нещо.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 18

Тема "нови косачки и коси" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: