Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
imegogo - специалист
със субаро или хонда няма да сбъркаш това са двигателите с най-добрите параметри и качество
pipilica - майстор
Е взех го днес Субарото, но сега ме гложди идеята да туря центробежен съединител от АТВ вместо смотаната система с ремък и обтяжна ролка. То и досега фрезата работеше без тая система, ремъка беше опънат без ролка.
Какво ви е мнението за новата ми идея?
koveslav - майстор
Такава идея и аз обмислям отдавна за голямата ни машина,и тя е с ремъчна предавка.Но проблемите са два-при палене с повишени обороти,машината тръгва и може да стане беля,а при окопаване и по-сложно маневриране в междуредията,докато паднат оборотите може да изпомачкаш доста наоколо.Ако решиш да го правиш,сложи задължително електрически стоп-ключ на удобно място на ръкохватката,защото ако по някаква причина се изфорсира нежелателно двигателя,трудно ще я удържиш или ще се прецака мотора докато реагираш.
pipilica - майстор
Принципно си прав за стопа но хитрите Японци са подобрили системата и са направили контакт на палеца за "газта" като палиш подаваш газ и контакта се изключва като гасиш връщаш газта докрай и контакта се включва и гаси мотора.
Въпроса е ще издържи ли съединителя на натоварването, все пак уж е разчетен за 200 кубикова машина, и да ли ще е удобно за ползване.
pipilica - майстор
За сега съм по старата система без съединител. Матора пее и не усеща товара, добре че ви послушах за Субару.
kuger - майстор
Кога хвалих моето 5-коньово Субару, че копае на ниски обороти, със окопани фрези, кога писах, че влачи почти 1 тон, всички ми се нахвърлиха. Е, прави го!!
kr1100 - майстор
@pipilica
На какво "шаси" сложи Субарото?
pipilica - майстор
Ооо ще паднете като кача утре снимки. Шасито е мотофреза купувана някъде около 98-99 година от Враца. Но пък няма подобна в момента има материал за две нови фрези по нея, мотичките са оргиналните на не знам колко декара земя.
pipilica - майстор
Ето малко свежи идеи.

Прикачен файл

P1010032.JPG

Прикачен файл

P1010031.JPG

Прикачен файл

P1010033.JPG

Прикачен файл

P1010034.JPG

Прикачен файл

P1010036.JPG
Илчо Илиев - майстор
Колега, извинявам се за офтопика,но....ни съ сдържах....
Според една легенда, резачката, мотофрезата и моторната коса са изобретени от заврян зет, на който му писнало да бачка и си подобрил инструментите...
Обаче, като видях тази фреза, с тези яки фарове......не ти завиждам, явно и нощем те карат да бачкаш.... :lol:
Майтапа си е майтап,но важното е да има техника, че с мотиката не е работа, с механизацията която си взех-резачка/фреза/коса, работата ми се облекчи много кратно.... :partyman:

Тема "Какъв мотор да взема?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: