Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
MamaMy - майстор
Аз пък съм за вибрационна. Лесно се подкарва от начинаещ и работи безотказно ако е чиста водата. Дори съм почти сигурен, че старата ако е от руските (белоруски) не е изгоряла. Няма как да прегрее щом е във вода, а по-вероятно е скъсала клапанчето или е заседнал боклук ако е стигала до дъното. Може и камъче да е влязло. Пусни я първо на сухо и кажи дали вибрира!
GGK - напреднал
нед авг 06, 2023 1:07 amMamaMy написа:
Аз пък съм за вибрационна. Лесно се подкарва от начинаещ и работи безотказно ако е чиста водата. Дори съм почти сигурен, че старата ако е от руските (белоруски) не е изгоряла. Няма как да прегрее щом е във вода, а по-вероятно е скъсала клапанчето или е заседнал боклук ако е стигала до дъното. Може и камъче да е влязло. Пусни я първо на сухо и кажи дали вибрира!
Старата помпа беше от някаква промоция на Кауфланд за около 60 лв.

Докато поливах започна да пада силата на струята и накрая съвсем секна. Изкарах помпата от водата за да видя какво става. Помпата пареше здраво. Сложих я обратно във водата и изчаках около половин час. Пуснах я пак. Тръгна, поработи 10 - 15 минути и пак спря. Не я пуснах повече, а на следващото идване директно отказа да работи. Нито в кладенеца, нито навън.

На теория е в гаранция, но не си пазя касовата бележка. :|
MamaMy - майстор
Щом е от Кауфланд значи не е от руските. Там не съм ги срещал. Цена под 50 лв
https://www.olx.bg/d/ad/potopyaema-vibr ... 96PLv.html
Киррил - специалист
Недостатъци на вибрационните помпи при нормална експлоатация при изпълнени изисквания към монтажа :

https://aquapump.net/information/montaj ... i-w-sondaj
MamaMy - майстор
Защо НЕ ТРЯБВА да се монтират ВИБРАЦИОННИ помпи в сондажи

Подчертавам думата сондажи. В тази тема се говори за кладенец. Четенето не е забранено.
И в клденец не трябва.
Киррил - специалист
нед авг 06, 2023 3:33 pmMamaMy написа:
Защо НЕ ТРЯБВА да се монтират ВИБРАЦИОННИ помпи в сондажи

Подчертавам думата сондажи. В тази тема се говори за кладенец. Четенето не е забранено.
Има проблем в шахтови кладенци.

https://aquapump.net/information/montaj ... i-w-sondaj
Вибрационните помпи при работа предизвикват механични вибрации на корпуса с честота 100 херца . Предназначени са за изпомпване на малки количества вода от резервоари и шахтови кладенци .
В зависимост от размера на отвора и необходимата техника на изграждането им, според съвременната номенклатура кладенците могат да бъдат :

шахтови – при повече от 80 – 100 см в диаметър – провеждат се изкопни работи, изкопът е укрепен със зидария или с бетонни пръстени.
сондажни (тръбни) – при 10 – 40 см в диаметър – под земната повърхност е прокаран сондаж и са спуснати метални, PVC, етернитови или друг вид тръби.
набивни – изградени чрез набиване в земята на тръба с малък диаметър.


п.с.
Четенето не е забранено #-o
silent - майстор
Моята няква руска яка центробежна тази пролет не можах да я накарам да извади вода и уж временно пуснах една парксайдска потопяема вибрационна която може и да си отвиси в бунара...нямам проблеми...не загрява никак-ползвах я преди да си точа басейна и мога да я препоръчам като евтина прилична помпа......а туй кво бива и не бива...те и хората не бива да пият и пушат ....ма.....
kr1100 - майстор
нед авг 06, 2023 3:13 amGGK написа:
....Старата помпа беше от някаква промоция на Кауфланд за около 60 лв.
.....На теория е в гаранция, но не си пазя касовата бележка. :|
Ако имаш рег в Кауф а в профила си можеш да издириш стари касови бонове , стига да не си ги трил сам.
kr1100 - майстор
нед авг 06, 2023 3:33 pmMamaMy написа:
Защо НЕ ТРЯБВА да се монтират ВИБРАЦИОННИ помпи в сондажи

Подчертавам думата сондажи. В тази тема се говори за кладенец. Четенето не е забранено.
Аз и в кладенец не бих си я посатвил. От 1.85-90 надолу е едър пясък с едри обли камъчета.4,5м дълбочина се копаят без иструмент само с поцинкована кофа за няма и 4 часа. Горните хора като излязох бяха налягали около дупката :-D Само вдигай ...

Тема "Каква помпа за кладенец да взема?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: