• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 19
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
nautilus33 - майстор
Няма ли да се губи топлина така, през по-студените дни?
Djack - специалист
Те се затварят прозорчетата.
nautilus33 - майстор
Ясно, понеже видях само дупки, без крило на прозорец и си помислих, че е отворено постоянно. При двускатен покрив, не съм сигурен точно как да го изпълня в този вариант. По-лесно ще ми е с две капандури, предполагам ще имат същия ефект. Прозорци на страните да слагам ли, или капандурите на скатния покрив са достатъчни?
miroki - майстор
Да, точно това което е показал колегата.
За вентилация.
...
За вентилация ползвам 2 те врати и прозорец. Лятото сложих и вентилатор. Все е малко.
А както е показано с разминаване, само се маха лятото и не се слага повече.
Аз ползвах целите листове на 6 м. и не съм ги прекъсвал, за това не е така. Но бих искал.
С тези 2м които имаш ще е тегаво.
nautilus33 - майстор
Имате ли представа прозорчетата на панти ли са, или се минтират с някакви щипки и се махат напълно през лятото?

ПП понеже няма къде да огъна профилите наблизо, реших да направя опит с един профил и да вида ще успея ли на ръка да го огъна около един ствол на изсъхнало дърво. Въпросът е, как да изчисля каква дължина на профила ми трябва като знам, че разстоянието при двата края е 2м.
Andri01 - майстор
Начертай го в мащаб и от там го пресмятай. Зависи и каква е желаната височината и напречния профил на оранжерията ,като част от елипса.
bigdragon - майстор
ср фев 28, 2024 2:17 pmnautilus33 написа:
...Въпросът е, как да изчисля каква дължина на профила ми трябва като знам, че разстоянието при двата края е 2м.
Геометрия за 7-ми клас...

Прикачен файл:
Capture.jpg
Capture.jpg (51.38 KиБ) Видяна 501 пъти
kr1100 - майстор
ср фев 28, 2024 2:17 pmnautilus33 написа:
Имате ли представа прозорчетата на панти ли са, или се минтират с някакви щипки и се махат напълно през лятото?
На панти са, но не разчитай на фабрични. На 2/3 година поцинковините корозират.
Ето ти 1 идея :


изрязан винкел и отвор в едната страна ф 10 мм. Аз използвах CrNi тръба за осите./леко трудно се разпробива - сяра+св. мас бъркоч за охлаждане на свредлото. За да пасна страничния луфт шайби от PTFE 2/3/4 mm според луфат и 0,5 и 1мм за доубиране на страничния луфт за да не засяда прозореца. Графитна смазка с МоS2 /имах./
Обърни внимание как обработва руснака Н профила за да уплътнява прозореза и да не духа и вали. Рязал съм Н профила с Дремел и дискче 0,8мм макс и ф около 40-50мм -има ги ва наборите за Дремел.
8ма година нямам проблем с луфтове и засядане на прозорците .
Не знам колко си добре с техниката обаче.
На прозорци и врати слага мрежа от комарници. След и към края на юли тръгва нощенката и започват поразиите и . Пръскане с инсектициди т.е. отрови. С комарниците вътре не пръскам с такива отрови.

@ bigdragon и Андри - той няма да я прави с дъги , а с двускатен покрив.
nautilus33 - майстор
Не стана. Разстоянието между ствола на дървото и един голям варел, който служи за контра в другия край е твърде голямо, а варелът е много тежък за да го местя и не се получи да огъна профилите в желана от мен дъга. Ще е двускатен покрива. Ако някой има желание да драсне едно чертежче, как би трябвало да стане с двускатен покрив, ще съм благодарен.

ПП Разстояние от 1м между ребрата дали е много или ще държи, дори като има сняг отгоре? 6мм е дебел поликарбоната.
Djack - специалист
Поръчах си от тези автомати за отваряне на прозорци. Някой използва ли ги? Доволни ли сте?
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 19

Тема "Схема за оранжерия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: