• 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
radius - майстор
Аз не тая никакви надежди, ларвите на черната златка са под кората и борбата е обречена.Има и яйца и поне тях да омаломощя. Просто го правя за пред себе си, че нещо правя :|
nelina_london - специалист
n_a , благодарско !
Някъде бях мяркала снимка на акари и едни черни точки по игличките .Сега обаче , се вгледах внимателно и виждам ,че е гъбично
В статията пише с бордолезов ,но аз досега ефект от него на иглолистните не съм видяла .Имам Топсин ,но освен наесен да напръскам ,ако не е много късно за новите иглички .
Прикачен файл:
Screenshot_20230725_105921_Gallery.jpg
vlax - майстор
вт юли 25, 2023 8:12 amn_a написа:

п.п. най-ми харесва тютюневата настойка :-) фасовете в кофа с вода и после пръскаш... но около мен вече никой не пуши


То ако ставаше така агроаптеките щяха да фалират :-D
nelina_london - специалист
Съседката е пробвала доста пъти с тютюневата вода(като пушачка :-D ) .За въшки никакъв ефект .
vlax - майстор
вт юли 25, 2023 12:26 pmnelina_london написа:
Съседката е пробвала доста пъти с тютюневата вода(като пушачка :-D ) .За въшки никакъв ефект .



Може би нейните въшки да са пушачи :) Майтап.Нищо лично.
vlax - майстор
пон юли 24, 2023 11:45 pmnelina_london написа:
Ще чакам отзвук , защото и аз се мъча да спася една Пиния от вероятни акари .

Я питай ТУК
:partyman:
Последна промяна от vlax на вт юли 25, 2023 1:00 pm, променено общо 2 пъти.
Колко интоксикирани с никотин, за да бъдат спасени някакви растения, с изключително съмнителен ефект.
МарлБоро и сие ви наемат за безплатна реклама.
nelina_london - специалист
вт юли 25, 2023 12:39 pmvlax написа:
вт юли 25, 2023 12:26 pmnelina_london написа:
Съседката е пробвала доста пъти с тютюневата вода(като пушачка :-D ) .За въшки никакъв ефект .



Може би нейните въшки да са пушачи :) Майтап.Нищо лично.
И аз това съм и казала :lol: Много ги опушва всеки ден .Освен и аз да пробвам ,че нашите растения живеят в непушаческа среда :)
Подтемите в градинарския форум съм ги научила наизуст,особено тези за иглолистни .От там знам за Топсин ,който за съжаление вече е спрян .Просто преди точките по игличките бяха черни и приличаха на такива от акари .Вече са ръждиви и е ясно .
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ако щете ми се смейте, но според мен най-великото лЮкарство против гъбички е син камък. Щом премахва неизтребими гъбички по ноктите на краката...
nelina_london - специалист
Е,това не е за смях .Преди 20г. всичко се третираше със син камък и вар .Обаче,вече гъбичните и бактериалните зарази са толкова мутирали ,че бордолезовият разтвор може да послужи само за превенция .При широколистните опадливи синия камък има по-голям шанс , при вечнозелените широколистни и иглолистните ,конкретно при мен не показва резултат при вече изразено заболяване .
Темата е за зарзавати ,не за моите болежки и в този дух ще споделя ,че в нашия район ,последните 3-4 години е трудно да отгледаш здрави краставици и домати ,ако не са в оранжерия .Независимо от това дали пръскаш ,ториш или си произвеждаш разсада .И фрезоването на почвата наесен с добавка от син камък не върши работа .
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21

Тема "Малка зеленчукова градина на покрива на ЖК. От А до...Я" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: