• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 37
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
apis1964 - специалист
http://www.velboy.com/
капани за къртици и сляпо куче-вече първата жертва падна :o
drtsarev - напреднал
apis1964 написа:
http://www.velboy.com/
капани за къртици и сляпо куче-вече първата жертва падна :o
Взех два такива капана - един тунелен и един челюстен. Като за 10лв са перфектно изработени, здрави са и биха издържали доста щракания. Челюстния става и за сляпо куче, в тунелния може да мине само къртица.

Заложил съм ги и двата, отгоре съм ги покрил с по една кофа. Единия за малко и да проработи, явно къртицата го е бутнала и беше щракнал само от едната страна, след което е последвала дива борба и около него всичко беше с изровена пръст. След няколко дена, като отида да поливам, ще ги провера. Ако хванат къртица, баща ми ще го водим в МВР-то да го прекръстваме на Хасан.
stoycho.dadao - специалист
да ви кажа че си купих машинката и никакъв ефект.има едни хапчета които се слагат в дупката и се заравя.изпускат газ и задушават къртиците в каналите.при мен намерих умряла къртица 1 час след слагането.ултразвука само ги дразни и ги кара да копаят повече.
drtsarev - напреднал
stoycho.dadao написа:
...има едни хапчета които се слагат в дупката и се заравя.изпускат газ и задушават къртиците...
Айде сега да разберем какви са тия хапчета и от къде се купуват ;)
Предварително благодарим!
sspoko - специалист
Преди няколко години си купих такова електронно устройство от същия производител което се включва в мрежата за да гони гризачите от къщи резултата НУЛЕВ.
stoycho.dadao - специалист
aluminiumphosphit.
това пише на опаковката 30 таблетки
manobg - специалист
stoycho.dadao написа:
aluminiumphosphit.
това пише на опаковката 30 таблетки
Кажи от къде се купува това нещо, че ме разсипаха тези гадини.
ZMeyGorianin - майстор
От електронните уреди за мишки има два вида: такива които са безшумни за човека и такива които пищят. Вторите не са за жилищни помещения, но като че ли са по ефикасни. Използвам комбинация от двете в зависимост дали съм в къщата постоянно. Резултата е, че след 2-3 месеца употреба не виждам повече следи от гризачи. Но трябва време и да са винаги включени.
Здравейте всички! Сляпото куче е проблем за цялата страна с намаляването на обработваемите площи. Понеже проходите му са на 10-20см дълбочина при дълбока оран се унищожават голяма част от гадовете. Според мен капаните са слабо ефикасни - трябва да разкопаеш двора за да ги заложиш, а и унищожават само по един екземпляр. Апаратите с ултразвук също мисля са не много удачни - всяват паника и толкова, а и определено влияят не само на гризачи :lol: Остава само химическият начин - карбидът е много ефикасен /до 10г не се появяват отново/, но вече трудно се намира, а ако на някой му хрумне да го запали..........може да остане и без двор :lol: :lol: :lol: Ето нещо, което пробвах и съм напълно удовлетворен! Няма гад, няма нищо! :lol:

http://rc.agrocenter.info/document.php? ... &year=2006

Успех в борбата! :lol:
manobg - специалист
Аз си купух челюстния модел на капана и на третото залагане гванах гадината. Първите 2 пъти капана беше щракнал но явно пръстта, която избутва къртицата беше бутнала пластинката. Третия път се увенча с успех. Беше я гепил точно през кръста. Набутах я в дупката от където беше дошла за да се разлага и да мирише. От тогава вече 2 седмици няма купчинки :) Дано да не дойде друга гад.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 37

Тема "сляпо куче (spalacidae)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: