• 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 324
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
yanko78 - специалист
съб май 09, 2020 3:19 pmChefo77 написа:
Днес, след 15 минутни мъки по запалване на турско-китайското изделие (пот и зверски болки под най-долното ребро отдясно), го зарязах и отидох до Баша. FS55, кордова глава, двоен самар ... и да видим утре как ще се представя...
Минали сме го това упражнение, ще си с усмивка до ушите и ще станеш доста активен в темите за избор на моторна коса :)
shpaci - напреднал
Колеги кой модел от двата бихте Ми препоръчалиDaewoo DBC430 или DBC520Q?
Последна промяна от shpaci на ср май 13, 2020 7:21 am, променено общо 1 път.
borchoyor - специалист
вт май 12, 2020 1:55 pmshpaci написа:
Колеги кой модел от двата бихте Ми препоръчалиDaewoo DBC430 или DBC520?
Имам 520, много съм доволен, ама си вземи и глава с лесно зареждане....😁
shpaci - напреднал
Благодаря Ви.Каква глава сте взели допълнително?
kr1100 - майстор
[quote=borchoyor
Имам 520, много съм доволен, ама си вземи и глава с лесно зареждане....😁
[/quote]
Голям мързел. Какво толкова им има на главите с щателно подреждане на кордата витйа до витка ? Да не си мислиш ,че в главите с лесно зареждане се реди кордата витка до витка и то опъната?
borchoyor - специалист
вт май 12, 2020 6:37 pmkr1100 написа:
[quote=borchoyor
Имам 520, много съм доволен, ама си вземи и глава с лесно зареждане....😁
Голям мързел. Какво толкова им има на главите с щателно подреждане на кордата витйа до витка ? Да не си мислиш ,че в главите с лесно зареждане се реди кордата витка до витка и то опъната?
[/quote]
Бързо и лесно става, без сваляне без много пъти мамата....😆😆😆
kotarankat - специалист
Нека споделя и аз моето мнение.
Имам въпросната коса DBC520 от две години. Пали без проблем, дори и закачена на самара с една ръка. Пали наистина лесно (сравнена с Гардена пак същата кубатура). Още с купуването на косата й смених главата с Хускварна. Направих го понеже бях ползвал споменатата Гардена (взета назаем) с оригиналната глава и просто се побърквах. Пружината на главата е твърда и кордата не излиза автоматично, следователно гася косата, натискам бутона на главата и дърпам кордата. На всичко отгоре главата се отвори и пружината изхвърча. Повече не я намерих. При главата на Хускварна няма такова нещо, не редя кордата по някакъв специфичен начин и с всяко чукване в тревата си пуска корда.
По въпроса за избора между DBC520 и DBC430, трябва да се прецени за какво ще се ползва косата. Ако ще се използва само за млада и крехка трева, то тогава по-малката е за предпочитане, защото ще е по-лека и с по-малък разход на гориво. Ако ще се режат някакви буренаци и издънки с циркулярен диск, то тогава по-голямата е за предпочитане.
Ще споделя и един полеви тест - на еднакво междуредие на овощна градина застават един до друг оператори с Хускварна 51 куб. см. и Хитачи 31 куб. см. На Хуска му свършва бензина на два пъти по-късо разстояние. Косенето е в продължение на няколко дни и резултата е един и същ.
Поздрави и да сте здрави!
shpaci - напреднал
Благодаря.Ще се използва 3-4 пъти в годината на стръмно и много буренясало място в планината с размер около половин декар.Предпочитанията Ми са към модела с разглобяем вал с цел по лесно транспортиране.
dragozow - майстор
Кордата в автоматичните глави се слага елементарно, поне в тези, които се разглобяват лесно. Наблюденията ми в магазина са, че хората оглупяват и все повече купуват глави с бързо слагане на кордата. Гледаш го мъж, технически грамотен, но не може да смени една корда. В главата с лесно слагане на кордата пак трябва да се разглоби понякога, особено ако скъса кордата и остане вътре. Аз на който съм показал как се слага корда в главата все се в справил впоследствие.
naster - майстор
Справяме се, обаче една load&go спестява много време, особено когато човек е на средата на нищото и последното, което иска е да разглобява пружинки и т.н.
  • 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 324

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: