• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 20
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
teon - специалист
iivanov написа:
а другия да разхлабиш малко съединителя.Е,ще имаш малко повече износване на ремъка,но пък ще си свършиш работата
...тоя вариант с разхлабването го забрави...
iivanov - майстор
teon написа:
iivanov написа:
а другия да разхлабиш малко съединителя.Е,ще имаш малко повече износване на ремъка,но пък ще си свършиш работата
...тоя вариант с разхлабването го забрави...
Обоснови се,моля.Този вариант го използвам,когато работя на непознат терен.Там където може да има"изненади".

към Rosen86
Защо не наобиколиш вторични суровини?Там има доста неща.
teon - специалист
iivanov написа:
,ама не знам ти дали ще смогнеш на скороста.Каква ти е транспортната скорост?Можеш ли спокойно да вървиш след машината
...е няма да стане на полусъединител...забрави постоянно да регулираш скоростта с пребоксуване на ремъка...той без да буксува се загрява пък...говорим за декар-два място не за 10кв...
iivanov - майстор
Декар,два...С такава въшка...Трябва да си...ентусиаст. :?
teon - специалист
...да уточня само, че прикачен инвентар не съм ползвал никога...винаги съм я ползвал като фреза основно за обработка на лозе- 2 декара вече 15г...но и др. култура да е не виждам какъв е проблема за обработка на 1 декар...моята е Карловска -Булгар...
iivanov - майстор
Икономически неизгодно е да ореш по-голям терен с такава фъшкия/извинявам се/.Като сметнеш разход на гориво,амортизация и време,по-добре дай някой лев за прилична оран с трактор.Да не говорим за убийството да ореш с това.Аз лично ора малки места100-200кв,където големия трктор ще нанесе повече вреда,отколкото полза.А с фреза и 5 декара се наемам.
iivanov - майстор
Греда с ваденето на картофи.Тъй като диаметъра е по-малък от гуменките,а реда надигнат от загърлянето,при зацепването редуктора ляга в/у почвата.Наложи се пак да работя със стандартните колела.
iivanov написа:
Изпитанията с браздир минаха.ЗВЯР,А НЕ МАШИНА!
Уникално и много сполучливо решение!

Поздравления!
iivanov - майстор
Някой виждал ли е в бг такова животно?http://42961.ua.all.biz/bg/goods_kartofosadachki_873661Идеи за изработка?
iivanov - майстор
Вчера пробвах железните на оран.За разлика от гуменките,където трябват обороти за компенсиране на плъзгането,на тези се работи с ниска скорост,за да могат да се забият винкелите в почвата.Обмислям вариант за преправянето на винкелите в лястовици или поставянето на още тежести.

Прикачен файл

20121110_131330.jpg

Прикачен файл

20121110_131301.jpg
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 20

Тема "Прикачен инвентар за мотофреза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: