• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 93
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Krass - майстор
Огнен пригор и ранно кафяво гниене едно и също ли е?
iivanov - майстор
Ранното кафяво гниене е по костилковите.Появява се при студена и влажна пролет като миналогодишната.Атакува листа плодове и клонки като ги "мумифицира".Миналата година не вземах мерки и се наложи на една 7годишна череша да отрвжа единия от двата основни клона.И пак не съм сигурен че ще оцелее.
Stefan_62 - майстор
stonesour написа:
издънките са над присадката, самата тя е малко над нивото на терена мисля.
не помня като я рязах през април да съм забелязал нещо странно.

по-близък план с листото:

http://s17.postimage.org/6zujplybi/DSC_0072.jpg
Издънките са добре, но вземи я поокопай малко и разшири зоната за поливане около стеблото.
В това състояние и трябва доста поливане, след първата поливка на влажно сложи малко амониева селитра и комбиниран тор и я поливай през няколко дена. Когато започнат да дърпат летораслите, както писах по-горе остави два-три леторасъла като после ще използваш най-горния за удължаване на стеблото и за водач.Ще дръпне една-две години назад, но ще се оправи. Аз имах същия случай с една ябълка преди две години, но с доста поливане и торене вече почти достигна останалите. И най-вече пръскане. В първият си пост съм постнал един сайт със схени за опазване на плодове и зеленчуци/може и да си го видял/, аз пръскам и торя по-схемите и съм доволен. Успех.
Тани - модератор
Я да се запиша и аз за темичката , че баща ми май няма да може вече да се грижи за градината си и от другата година май на мен ще се падне честта!
Stefan_62 - майстор
Тани написа:
Я да се запиша и аз за темичката , че баща ми май няма да може вече да се грижи за градината си и от другата година май на мен ще се падне честта!
Няма лошо, всеки с квото може ще помага. За това е форума, който не знае пита, а които знае отговаря. Успех в градинарството. :drinkers:
iivanov - майстор
Добре дошъл в клуба!Отсега почвай да мериш шапки с/у слънчасване.Далечко си от морето,но ти гарантирам хубав тен...на,,потник". :-D
Тани - модератор
Е аз почнах от тази година още - помагах му да подрязваме овошките - има петдесетина сини сливи. Бихте ли препоръчали с какво да се пръска сега след дъждовете . Все още съм неориентиран и почти не съм чел , та ако може засега поне наготово да ми препоръчате , пък после обещавам да чета. Също така мисля да посея бяла детелина под овошките , за да не копая - добра идея ли е?
Stefan_62 - майстор
Тани написа:
Е аз почнах от тази година още - помагах му да подрязваме овошките - има петдесетина сини сливи. Бихте ли препоръчали с какво да се пръска сега след дъждовете . Все още съм неориентиран и почти не съм чел , та ако може засега поне наготово да ми препоръчате , пък после обещавам да чета. Също така мисля да посея бяла детелина под овошките , за да не копая - добра идея ли е?
За пръсканията разгледй тук: http://www.agropal-bg.com/polezno/shemi-za-torene.html, а колкото до детелината няма лошо, но и тя иска някъква поддръжка.
iivanov - майстор
Малко по-горе на снимката с ягодите се вижда сливовата ми градинка.Оставил съм да никнат каквито дал господ треволяци и само кося.Наесен евентуално може да ударя една плитка оран,колкото да заровя опадалите листа със заразите.
Между другото 10 от дръвчетата са от някакъв германски сорт,който май и няма лиценз за бг.Оказа се,че цветовете му са по-устойчиви на слани от черна звезда,черен диамант и анжелино.Короната ставала ниска ,а плодовете като яйце.Ето и снимки

Прикачен файл

Снимки0688E001.jpg
Снимки0688E001.jpg (108.7 KиБ) Видяна 4177 пъти

Прикачен файл

Снимки0689E001.jpg
Снимки0689E001.jpg (92.34 KиБ) Видяна 4177 пъти
Тани - модератор
Stefan_62 написа:
Тани написа:
Е аз почнах от тази година още - помагах му да подрязваме овошките - има петдесетина сини сливи. Бихте ли препоръчали с какво да се пръска сега след дъждовете . Все още съм неориентиран и почти не съм чел , та ако може засега поне наготово да ми препоръчате , пък после обещавам да чета. Също така мисля да посея бяла детелина под овошките , за да не копая - добра идея ли е?
За пръсканията разгледй тук: http://www.agropal-bg.com/polezno/shemi-za-torene.html, а колкото до детелината няма лошо, но и тя иска някъква поддръжка.
Даа, благодаря за конкретния отговор!!! Точно с тези препарати ще напръскам с дозата която ми препоръча! И за всички предимства и недостатъци на детелината също ти благодаря!

От всичко написано от тебе ми стана само едно ясно - рекламата ти на ВЪНШНИЯ САЙТ! Лошо няма , но да кажеш нещо конкретни и да го посочиш като източник! А ти нищо не казваш , а само сочиш източника! Ако е писано в нашия сайт можеш спокойно да пишеш- чети преди да питаш , но като не е писано , ако отговаряш на някого трябва да му даваш и информация!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 93

Тема "Кой как се грижи за овощните и зеленчуковите градини" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: