Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Панко- 0888520775.
Дано не е сменил №!
cameraman - напреднал
Аз мислех при момчетата от валерий груп да я нося. Те са свестни. Имам едно притеснение дали не е гарнитура... или семеринга...
емовлаха - специалист
нед май 26, 2024 2:45 pmcameraman написа:
някой от този форум ме прокле
Мне, проклета е със излизането от завода, и сега я стигнала клетвата! Подсказа ти се за разхлабен карбуратор да погледнеш или маркуч за бензин, Свещ общо взето елеметарните неща! Едно и също се пише за тея Китайски Таралясници...
mgbagera - специалист
Взех Райдера и да изкажа отзиви за RDP-GBC20
Като цяло за цената от 136лв си заслужава. Ръкохватката е малко ръбава и е желателно да носите ръкавици. Малко шумен и при паленето понякога има едни ритници от към стартера където направо ти изскубва въжето от ръцете. След резервоар и половина спря да държи ниски обороти и гаснеше. А след още 5мин направо отказа да пали. Оказа се че болтовете на карбуратора са се развили от вибрациите и карбуратора се отделяше 3-4мм от цилиндъра. Стегнах ги и запали без проблем.
Като цяло сравненията са спрямо хускварната ми а между двете марки не може и дума да става за сравнение.

Ето и малко снимки от първия му резервоар с нов диск на запустял терен.
Сухи къпини по дебели от палеца ми, скрити бордюри, малко железа.

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Soviet_Soldier - специалист
нед май 26, 2024 8:25 pmmgbagera написа:
...
Имаш една по-широка шайба, която си пропуснал да сложиш, тя държи дистанция между ножа и земята, както и предпазва гайката и резбата на редуктора.
С такъв нож НЕ се косят подобни запуснати терени, просто ще унищожиш редуктора или вала за нула време, ако ще и Husqvarna да е, щото експлоатацията е неправилна.
Такива неща се косят или с диск със ситни зъби, или с корда.
Виж този тип, даже се и точи с кръгла пила:
https://etools.bg/product/17430/disk-za ... 0-sm3.html
Що се отнася до изкривения 3т, направо го изхвърляй. Представям си кви вибрации прави тоя крив диск, не карбуратора, а всичко ще ти се развие от тях.
нед май 26, 2024 2:45 pmcameraman написа:
И докато се похваля, че DAEWOO-то ми е разрешило проблема, днес отивам да кося дворчето и след 200 квадратни метра косене, въпросната косачка, която не е давала основание за притеснения и преди месец излезе от гаранционния период.... изкашля се, изкиха и угасна... и след това -никой..Дърпам въжето на стартера...фърр-хъррр....-пак никой... и така половин час. Моля, ако някой знае читав майстор за Варна да помага, щото в края на краищата...някой от този форум ме прокле. Държал си е пръстчетата на калъч докато се хвалех.
Емо правилно те е насочил, толкова им е живота и на маркучетата за гориво, около 2 години. Има обаче един нюанс, при Daewoo са по-различни от тези в масовите китайски коси, оттам е изведен отдушника на резервоара, и ако сложиш обикновени китайски с 2 маркуча косата няма да работи. При обикновените китайски коси отдушника е в капачката.
Ето тези са за Daewoo, ако изобщо в тях е проблемът.
https://kris06.bg/product/26063/markuch ... bc520.html
Последна промяна от Soviet_Soldier на нед май 26, 2024 8:48 pm, променено общо 1 път.
cameraman - напреднал
нед май 26, 2024 6:56 pmемовлаха написа:
нед май 26, 2024 2:45 pmcameraman написа:
някой от този форум ме прокле
Мне, проклета е със излизането от завода, и сега я стигнала клетвата! Подсказа ти се за разхлабен карбуратор да погледнеш или маркуч за бензин, Свещ общо взето елеметарните неща! Едно и също се пише за тея Китайски Таралясници...
Маркучите ги гледах. Пълни с гориво и не текат. Ако беше свещ, надали щеше да спре в работен режим. За карбуратора не ми стига техническата компетентност. Утре преди да отида в сервиза, ще погледна "онуй нещо с помпичката" дали не се клати.
mgbagera - специалист
нед май 26, 2024 8:41 pmSoviet_Soldier написа:
Да шайбата я бях забравил в нас. А този терен го пробвах с хускварната и корда от стоманено въже 4мм. Еми въжето не изкара и 2мин. Все един нож трябваше да прежаля за този терен. Сега от както е окосено мога да разчистя с греблото и вече да си карам с кордата. Бях поръчал и диск със ситни зъби за райдера но ме беше жал да го сложа и предпочетох да е 3т.
Иначе имам и стари дискове от хускварната но нямах бургия ф25 за да разширя централния отвор и да пасне на райдера.

П.п: Хареса ми предложения от теб диск :partyman:
Soviet_Soldier - специалист
нед май 26, 2024 8:59 pmmgbagera написа:
А този терен го пробвах с хускварната и корда от стоманено въже 4мм. Еми въжето не изкара и 2мин.
Нормално, то се разплита и натрошава (при повече късмет може да се забие тая тел в някого), защото не е предназначено за тая цел. Има корда за косене (полимерна) по 4мм, с нея ще е далеч по-добре и безопасно.
kr1100 - майстор
нед май 26, 2024 8:59 pmmgbagera написа:
Иначе имам и стари дискове от хускварната но нямах бургия ф25 за да разширя централния отвор и да пасне на райдера.
И ще го потрошиш - ще е неизползваем от вибрации.
mgbagera - специалист
нед май 26, 2024 9:11 pmSoviet_Soldier написа:
Аз принципно ползвам ето тази корда и съм доволен от към здравина:
https://instra-parts.com/product/3856/k ... 07807.html

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: