Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
preslav - майстор
чет мар 04, 2021 10:06 amvlax написа:
чет мар 04, 2021 6:46 ampreslav написа:
....Въпреки ветреца реших да напръскам с бордо-микс....
Че те пъпките не са ли тръгнали вече?
Пъпките са наедрели, но не са отворени - според някакъв PDF-ски файл точно през Март и точно в тази фаза на развитие се пръска с бордото против кафяво гниене (каквото и да означава това). Препоръчва се пръскане и с разни други препарати срещу струпясване и брашнеста мана, но не мога да ги изброя всичките.
preslav - майстор
чет мар 04, 2021 5:50 pmvlax написа:
Това ли е файла?
http://agropal-bg.com/documents/2015/10 ... %D0%B8.pdf
Браво, намерил си по-подробна информация от моята, аз имах само за ябълки и круши.
vlax - майстор
чет мар 04, 2021 6:15 pmpreslav написа:
чет мар 04, 2021 5:50 pmvlax написа:
Това ли е файла?
http://agropal-bg.com/documents/2015/10 ... %D0%B8.pdf
Браво, намерил си по-подробна информация от моята, аз имах само за ябълки и круши.
Аз не съм я намерил сега,информацията я знам отдавна и преди години се водих основно от нея.От две-три години не съм я ползвал,вече си имам "мои" си таблици.Пък и гледам по-малко да пръскам.И още повече,че ме мързи вече да пръскам редовно. :-D
:partyman:
nautilus33 - майстор
С 1% или 2% бордолезов се пръска сега?
preslav - майстор
чет мар 04, 2021 8:02 pmnautilus33 написа:
С 1% или 2% бордолезов се пръска сега?
Дават го 38-50гр/10л. вода т.е. 0.5% мах
nautilus33 - майстор
Бордо микса същота количество син камък ли има като обикновен бордолезов? Щото това 0,5% ми се вижда малко, честно казано.
preslav - майстор
пет мар 05, 2021 4:43 pmnautilus33 написа:
Бордо микса същота количество син камък ли има като обикновен бордолезов? Щото това 0,5% ми се вижда малко, честно казано.
Честно казано не съм се заглеждал от какво се състои микса, но съм чувал, че пропорцията син камък и вар е "твърда", нито камъкът трябва да е много, нито варта - някой го е миксирал вместо мен.
muhala - майстор
Дават го да захладнее и да паднат минималните температури до -6 и да завали сняг.
Тъкмо новите рози избиха пъпки :(. Миналата есен ги садих.
Да ги покрия ли с шишета, саксии или нещо друго ?
nautilus33 - майстор
на мен розте са ми най-малкия проблем. Втора година май няма да видя плод по бадема, а и черешите са пред разпукване на пъпките, та не ги знам какво ще стане.
Иначе да- ако има възможност, тури им по едно шише отгоре, ще ги спаси.

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: