Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Draganov - специалист
Колеги,някой знае ли къде в София продават армиран полиетилен?Решил съм пролетта да покрия един стар парник (около 10-15 кв.м.) и да си засадя зеленчуци,но с търсачката не откривам цени и магазини за такъв полиетилен.
П.С. Честита новата 2012 на всички!
Simi4 - напреднал
Здравей колега, миналата пролет си направих оранжерия от стари прозорци и реших да я покрия с армиран полиетилен. В склада където отидох да си купя ми казаха, че армирания бил с малка ширина, не помня вече, но около1,5м и при това положение ще трябва да се припокриват лентите една с друга и на това място да бъде закрепването им. Затова си взех полиетиленово платно с ширина 8м и възможно най-голяма дебелина (не помня колко) и се получи идеално. Съвета ми е все-пак да провериш, възможно е и да са ме метнали. Но един съсед има метална оранжерия покрита с армиран и той е на тесни ленти. При силен вятър винаги има проблеми със закрепването му.

Прикачен файл

Изображение0267.jpg И в окончателен вид.

Прикачен файл

P1010231а.JPG Вече в действие.

Прикачен файл

Покрив.JPG След покриването бая се чудих оранжерия ли да правя или място за теферич...:)

Прикачен файл

Конструкция.JPG Това е конструкцията.
Draganov - специалист
Браво!Много мераклийски си го направил.Става и за разпивки май. Моя е някаква стара сглобяема тръбна конструкция,на която е изгорял полиетилена и се е нацепил.Благодаря за съвета,ще мисля като запролети.
bulhomes2 - майстор
Нашата падна сега от снега.... :rolleyes:
Johny - майстор
Армираният е най-скъп. По-евтиното решение /и не мисля че е по-лошо/ е полиетилен устойчив на ултравиолетови лъчи - зеленикъв на цвят. Неговата трайност 3-4 години и е достатъчно дебел. Широк е поне 3 м.
Johny написа:
Армираният е най-скъп. По-евтиното решение /и не мисля че е по-лошо/ е полиетилен устойчив на ултравиолетови лъчи - зеленикъв на цвят. Неговата трайност 3-4 години и е достатъчно дебел. Широк е поне 3 м.
Купуваш само на ,,Асенова крепост,, измерваш оранжерита , взимаш си полиетилен 18или22 микрона той е с различна широчина .Цена около5,50лв. кг.Издържа 3 зими. С УВ защита. :?:
Окака Чука - специалист
данчо.колев написа:
...взимаш си полиетилен 18или22 микрона той е с различна широчина ...
Данчо, не искам да та апострофирам... ама 18-20 микрона найлон, не е ли маааалко мнооого тънък найлон за оранжерия :?
Draganov - специалист
данчо.колев написа:
Johny написа:
Армираният е най-скъп. По-евтиното решение /и не мисля че е по-лошо/ е полиетилен устойчив на ултравиолетови лъчи - зеленикъв на цвят. Неговата трайност 3-4 години и е достатъчно дебел. Широк е поне 3 м.
Купуваш само на ,,Асенова крепост,, измерваш оранжерита , взимаш си полиетилен 18или22 микрона той е с различна широчина .Цена около5,50лв. кг.Издържа 3 зими. С УВ защита. :?:
Някъде из София имат ли фирмен магазин или дилър ? То мойто не е оранжерия,а 8-10 кв. парниче за лук и марули през пролетта.
Simi4 - напреднал
Здравейте колеги, значи платното което купих е с ширина 8м, зелено и по техни думи възможно най-дебелото. Опасявах се от снега, но издържа :supz: . Есента засях репички и си ги папахме до Коледа. Засадих и марули ей така а то последно набраната доза чака да я приготвим. При положение, че като ги бера първия път не ги скубя, а режа, сега расте втората реколта макар и по-бавно :rolleyes: . За статистиката - при слънчев ден както тези дни, около обяд навън е -12градуса, във вилата е -6, а в оранжерията на земята +15. Спанака около1кв.м. си расте и тия дни ще бера пак. Не е много, колкото за една манджа, ама кой ти го дава. Преди десетина дни засях 2 сорта ранни домати в сандъчета у дома и вече поникнаха на 100%. Смятам да пробвам ранно производство.
Окака Чука написа:
данчо.колев написа:
...взимаш си полиетилен 18или22 микрона той е с различна широчина ...
Данчо, не искам да та апострофирам... ама 18-20 микрона найлон, не е ли маааалко мнооого тънък найлон за оранжерия :?
Така го водят всклада купил сьм го миналата пролет.този ми е трети за оранжерията 18микрона три зими и на боклука.Има и 22м. армиран на широчина 1,52см. но говоря за Асенова крепост.Сигорен на 100процента.

Тема "Полиетиленов парник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: