Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Здравейте.Някой приспособявал ли е бензиновата си помпа на газ?Гледам,че в нета се продават и карбуратори на газ ето и пример https://www.cmx.bg/product324/karburato ... -gardenmax
Някой да е ползвал такъв?
https://photos.app.goo.gl/iExexqYNk2xHuaBn6
Трябва да ползваш друг редуцир вентил 30 или 50 mbar.
С този едва нацелих регулировката, че да запали.
Същото карбураторче, но от сАлито. Излиза малко по евтино, но предвид ситуацията сега.....
Успех!
yanush - напреднал
Аз трета година ще поливам по този начин,само че с генератор 6 kw и сондажна помпа 2.2 kw не съм имал проблеми до сега.Използвам 25 кг.бутилки за повече работа без прекъсване (13-14 часа)Ако не са лъжа двигателят е 13 kw.Мой познат върти бензинова водна помпа 6.5 kw (тегли от плитко вода) с 10 кг бутилка пак работи толкоз време ама вади повече от двойно на мен вода
Аз поливам по около 4 часа 2 дка.С 2 цола помпа на капково.Разхода е голям на гориво.Предстои поливка на 8 дка това лято пак с капково.Помпата на която мисля да слагам е Гардения 2 цола 5.5 к.с.От Бг ли е поръчан карбуратора?То в алито има доста но в тоя момент с тея доставки много време...За това съм се насочил за към Бг пазара.И настройката как става?Просто се заменя карбуратора с нов и това е или има допълнителни настройки?
шоп - майстор
ср май 06, 2020 9:00 ammyubuntu написа:
Разхода е голям на гориво.
Мммда, разбираемо е. Особено при варианта ДВГ задвижва генератор, а той задвижва ел.потопяема помпа. Тук КПД то сигурно е под 10%

Един съвет от мен: замислете се за фотоволтаична или вятърна помпа.
Правил съм ФВ система за водопой на животни. Вярно, инвестират се едни 1-2-3 хил лв, но после разходите са нула.

Ако обаче има крадци наоколо и ФВ не е вариант.
ср май 06, 2020 9:00 ammyubuntu написа:
...От Бг ли е поръчан карбуратора?То в алито има доста но в тоя момент с тея доставки много време...За това съм се насочил за към Бг пазара.И настройката как става?Просто се заменя карбуратора с нов и това е или има допълнителни настройки?
Писал съм- от сАлито ми го пратиха, но тукашните също идват от там. Е, ще платиш малко по скъпо.
Вероятно ще трябва донастройка за работа на бензин, но това не те касае особено. Все пак трябва да се направи, за конкретният мотор.
За работа на газ също си трябват познания и умения. Ако не ти, то все ще намериш газаджия да ти натъкми нещата.

Шопе, тук става въпрос за големи мощности и дебити. Вятърните и ФВ, за да покрият, не излизат ли твърде скъпо. То и горивото си е скъпо де.
шоп - майстор
ср май 06, 2020 1:03 pmТрифон П.Трифонов написа:
Вятърните и ФВ, за да покрият, не излизат ли твърде скъпо.
Ами не, вятърна бутална помпа може да работи 24ч постоянно и да изпомпа десетки м3 вода.
ФВ работи лятото до 10 часа ( а именно лятото се полива) и с 4-6 бр ФВ панели по 300вата пак според дълбочината на изпомпване може да изпомпи доста м3 вода на кота 0 или + 1 +2 метра където по гравитачен принцип да се напояват по вади или по капково.

Разбира се трябва цистерна 4-10м3 за поливане на 2000м2.

П.П. преди 10 ина години бащата имаше 2000м2 овощна градина и поливаше с една руска вятърна помпа с диаметър на колелото 1,2м монтирана на мачта 6м.
Имаше една цистерна 4м3 от нафтовоз ГАЗ 53. Цистерната бе винаги пълна, дори и лятото и механиката изключваше помпата. Колелото си се въртеше нахалост заради пълната цистерна.
Би било добре но по нашия край ... няма да изкара много на полето...Доброжелатели колкото искаш.Попринцип мисля карбуратора да е на чисто нова помпа.От нея да си оставя за резервен карбуратора и резервуара.
yanush - напреднал
Аз по принцип предпочитам да поливам през ноща (череши 15 дка и праскови 10 дка)помпата теоретично вади 10 м3 на час. на практика са 7 м3 12 часа са 84 м3 за 50 лв (по цена на газта от миналата година ) или грубо 0.60 лв.на кубик - много е скъпо щот на друго място имам ток и да кажем 7 м3(помпите са идентични) ги вадя за 2.2 кв айде да са 30 ст за 70 ст. или примерно 10 ст.за 1 м3 вода.Дай кординати на фирма или човек който го е правила това.Но все се мисля,че 6 панела ща са малко (от токове малко разбирам,колко панела ще трябват за да завъртят помпа 2.2 kw).Иначе съм отворен към това предложениею

Карбуратора го купувах от България обява в ОЛХ ...Не пазя кординати ... махаш стария и слагаш новия ... при мен тръгна от раз и така вече трета година ...
Сетих са за един проблем със газта бутилката замръзва вечер след ...да кажем час работа (но това за 13 к.с.или кв.беше двигател),слагам я срещу аспуха на коло 50-60 см и няма проблем
шоп - майстор
ср май 06, 2020 4:55 pmyanush написа:
Дай кординати на фирма или човек който го е правила това.
Фирми да искаш. Пример:
https://solarhouse.bg/produkt-kategoriya/solarni-pompi/

Тема "Бензинова помпа на газ" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: