• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
vlax - майстор
След 8 години вярна служба реших да сменя свеща.Оригинала е Torch 4106J.Оказа се че по магазините нямат и не могат да ми предложат пълен аналог. Със зор намерих тази таблица тази вечер.Утре ще търся тези от таблицата по магазините,за провинцията става въпрос.Он лайн се намират.Някой сменял ли е свещ на такава пръскачка и с каква? Охлаждането не е добро.
:partyman:

Прикачен файл

22.PNG
22.PNG (74.37 KиБ) Видяна 1560 пъти
Естествено, че на такава пръскачка не съм сменял, но си позволявам, с твое разрешение, да обадя.
Гледаш топлинното число да е същото. На NGK отговаря буквално, както забелязваш, останалите си ги определят по друга логика.
Нищо страшно. Бих избрал японката. Ако си сигурен, че машината работи с повишена температура, би могло да се ползва по "студена" свещ. При NGK и Denso колкото е по-високо числото толкова по-студена е свещта, а при останалите е обратно.
През годините съм изпробвал всички производители от табличката ти само по веднъж. Всъщност Бриск съм купувал за две коли- правят много добри "тунинг" свещи.
Не мога да се оплача от никои.
На фрезата замених "оригинална" Торч, но не помня каква, понеже се случи в сервиз.
Единствената дефектирала свещ при мен. Вината беше моя.

пп. Без Орегон. Орегон и Ауди- Никога, хаха!
vlax - майстор
Трифуне,благодаря за отговора. :) Знам,че баща ти те е правил на Иже,а мен пък са ме правили на Балкаче 50 куб. :-D
Аз все някак ще се оправя,но пуснах темата, защото някой може да е сменял и да посочи каква и дали е доволен и да не си губя времето в ровене.И второ когато на някой му се наложи да сменя,ако прочете темата да не си губи времето и той.Оказа се,че в магазините не си мърдат задниците и мозъка.Ето какви ми даваха вчера в един дилърски център на Хускварна и Олеомак.Смях се.

Изображение

Верно китайка,но аз я имам от 8 години и този модел се продава и до сега и още минимум 5 години преди да я купя..Магазините за да я предлагат и продават този модел пръскачка още, значи нямат проблеми.Китаеца за да сложи точно тази свещ има причина.
За 8 години ползване по 10 тина пъти в годината по 30 минути работа нямам оплаквания,смукач,първо дърпане припуква и на второто дърпане пали.Причината за я сменям,че на последното пръскане два пъти ми гасне на гърба по време на работа от раз.Поистине и пали.Не приятно да гасне на гърба пръскачка 10 кг с 10 л разтвор.Трябва да я свалиш за да я запалиш.В карбуратора съм сигурен,ще почна със свеща,че е по лесно и ефтино,ако го прави пак следва бубина.
:partyman:
Ако след изстиване запали и работи кратко, и пак гасне- бубина.
С чукче и наковалня се хваща лесно, ама тука...
Правилно почваш от свещ, а и няма да е излишна.
Торч не бих заменил с Торч, но ти си знаеш. Китаеца я слага не защото е най подходящата.
kr1100 - майстор
ср юни 14, 2023 9:12 amvlax написа:
....Не приятно да гасне на гърба пръскачка 10 кг с 10 л разтвор.Трябва да я свалиш за да я запалиш.В карбуратора съм сигурен,ще почна със свеща,че е по лесно и ефтино,ако го прави пак следва бубина.
:partyman:
Аз ненпразно ти говорих преди години , ама ти си знаеш. Тежко , димящо и тресящо и като вземе и да изгасва произволно . :? :-D
Обаче имам моторно дупкало кЕтайско.
vlax - майстор
ср юни 14, 2023 7:47 pmkr1100 написа:
Аз ненпразно ти говорих преди години , ама ти си знаеш. Тежко , димящо и тресящо и като вземе и да изгасва произволно . :? :-D
На дядо ти Медната пръскачка навремето да не би да е по-лека,бре? Добре,че са китайците иначе и до ден днешен щеше да сменяш гумената мембрана на медната пръскачка. :-D
Пръскам 36 дръвчета и асмите за по малко от 20 минути,иначе трябва да маам с дългия прът с акумулаторната половин ден.Акумулаторната я ползвам за асмите в началото и за зеленчуците.
Сега за първи път се случва да гасне и ще я излекувам.Ако не стане ще я хвърля и ще си купя или Щил или Олео мак или Чифарели.Така направих с моторната коса. :)
:partyman:
Последна промяна от vlax на ср юни 14, 2023 10:07 pm, променено общо 1 път.
gnt69 - майстор
ср юни 14, 2023 9:39 pmvlax написа:
Пръскам 36 дръвчета и асмите на за по малко от 20 минути,иначе трябва да маам с дългия прът с акумулаторната половин ден.Акумулаторната я ползвам за асмите в началото и за зеленчуците.
:partyman:
Тегаво е с акумулаторната. Моята моторна Райдер и се скъсаха ремъците и падна от гърба ми. Съответно се спукаха и двата резервоара и за бензина и за разтвора и съм я захвърлил от 2 години. Иначе е бързо и лесно с моторната. Ако на някой му се намират резервоари съм готов да ги купя. Тежка е но е удобна и бърза. :partyman:
vlax - майстор
ср юни 14, 2023 10:02 pmgnt69 написа:
Ако на някой му се намират резервоари съм готов да ги купя. :partyman:
Виж какво намерих,пише че имат собствен внос от Китай.И цените им добри.Разходи се до тях.
Мотогрийн
Гр.Русе, ул.Солун 2А

Ето и сайта им ТУК



И още един от Русе.ЦЪК


И ТОВА
Резервоар за течности (с капака и цедката) - 40 лв
Резервоар за бензин (с капачка и цедка) - 25 лв.
kr1100 - майстор
ср юни 14, 2023 9:39 pmvlax написа:
...На дядо ти Медната пръскачка навремето да не би да е по-лека,бре? Добре,че са китайците иначе и до ден днешен щеше да сменяш гумената мембрана на медната пръскачка. :-D
Преди акумулаторните бях с пластмасови китайски с ръчно помпене.
vlax - майстор
ср юни 14, 2023 11:06 pmkr1100 написа:
ср юни 14, 2023 9:39 pmvlax написа:
...На дядо ти Медната пръскачка навремето да не би да е по-лека,бре? Добре,че са китайците иначе и до ден днешен щеше да сменяш гумената мембрана на медната пръскачка. :-D
Преди акумулаторните бях с пластмасови китайски с ръчно помпене.
Абе ти си по-дрът от мене,какво се правиш,че не си пръскал с медна пръскачка ли?
  • 1
  • 2

Тема "Свещ за Бензинова пръскачка GARDENIA 3WF-3" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: